Dzisiaj jest: 24.9.2023, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Kulturalne petardy.[VIDEO]

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Teatr Polski oraz Morskie Centrum Nauki - już za chwilę

Kulturalne petardy.[VIDEO]

„Te obiekty to prawdziwe, kulturalne petardy. Myślę, że będą nam ich zazdrościć wszystkie duże miasta w Polsce. Ogromnie się cieszę, że dosłownie za chwilę będziemy mogli z nich korzystać”-  mówi Marcin Przepióra, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Mowa oczywiście o otwarciu Morskiego Centrum Nauki i nowej siedziby Teatru Polskiego w Szczecinie. 

Pierwszy obiekt będzie można zwiedzać już w maju. W przyszłym miesiącu, zwiedzający na własne oczy będą mogli się przekonać, jak wygląda życie na morzu, poznają działania praw fizyki i dowiedzą się wszystkiego na temat morskiej historii Pomorza Zachodniego. Wszyscy zainteresowani będą mogli również odwiedzić Planetarium. Miłośnicy kosmosu, dzięki technologii 3D będą mieli szansę na niezwykłą podróż do gwiazd. Za sprawą systemu Voting Box będzie można również sprawdzić swoją wiedzę na temat astronomii.

Kilka miesięcy później, w sierpniu otworzy się z kolei nowa siedziba Teatru Polskiego. Przebudowa tego obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku. Głównym wykonawcą prac jest „Budimex” a projekt teatru zaplanowali architekci „Atelier Loeger” z Krakowa.

„Nowa siedziba teatru będzie wyjątkowa. Znajduje się bowiem nie tylko w przepięknym miejscu. Nowoczesne rozwiązania, które będziemy mogli podziwiać, uplasują szczeciński teatr w gronie najbardziej nowoczesnych” - podkreśla Marcin Przepióra z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

W zmodernizowanym Teatrze Polskim  znajdą się m.in. scena główna, szekspirowska, sala kabaretowa i eksperymentalna ze zmienną liczbą miejsc. Będzie też duża scena główna w gmachu zabytkowym, garderoby i magazyny na rekwizyty teatralne.

Pierwsze spektakle na nowych scenach Teatru Polskiego odbędą się jesienią tego roku, czyli wraz z rozpoczęciem sezonu teatralnego.

Przypominamy wywiad przeprowadzony z dyrektorem teatru Adamem Opatowiczem w marcu tego roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja