Dzisiaj jest: 5.6.2023, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Hubert Czyż w prestiżowej dziesiątce najlepszych logistyków w Polsce

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno -Logistycznej w Gdańsku.

Hubert Czyż w prestiżowej dziesiątce najlepszych logistyków w Polsce

W dniach 13-14 kwietnia 2023 r. w Sopocie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno -Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Hubert Czyż z klasy 4Lp pokonał prawie 5 500 uczestników olimpiady z ponad 270 szkół i znalazł się w prestiżowej dziesiątce najlepszych logistyków w Polsce, uzyskując tytuł laureata.
 
Wysoką lokatę Hubert uzyskał po rozwiązaniu trudnych, logistycznych zadań problemowych. Wymagały one nie tylko podręcznikowej wiedzy, ale też umiejętności jej zastosowania
w konkretnych sytuacjach, z jakimi mierzą się zawodowi logistycy. Biorąc pod uwagę zaciętą rywalizację i wysoki poziom turnieju, miejsce Huberta w prestiżowej dziesiątce jest tym bardziej znaczącym osiągnięciem. Uczeń przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem p. Jolanty Stępczyńskiej. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – p. Marcin Przepióra pogratulował Hubertowi wysokiego wyniku gwarantującego szereg korzyści. Hubert Czyż otrzymał nie tylko nagrody rzeczowe. Ucznia Zespołu Szkół nr 2 zwolniono z  pisemnej części egzaminu zawodowego. Tytuł laureata gwarantuje mu także przyjęcie na studia logistyczne poza konkursem wyników egzaminu maturalnego i stanowi duży atut w procesie rekrutacji do pracy.

 
Ta olimpiada nie tylko była dla logistyków okazją do sprawdzenia umiejętności zawodowych, ale również dawała możliwość zdobycia wiedzy i cennych doświadczeń. Uczestnicy brali udział w wycieczce edukacyjnej, zwiedzali Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, tereny byłej Stoczni Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności i salę BHP. Opiekunowie uczestników olimpiady wysłuchali wykładu p. Hanny Woźniak z Polskiej Izby Spedycji i Logistyki
nt. "OPWS 2022", a następnie razem z uczniami mieli okazję spotkania z p. Magdaleną Lepa- Roman, Kierownikiem Działu Spedycji Morskiej w Nautiqus Food Logistics. Olimpiada Spedycyjno- Logistyczna to ciekawe i świetnie zorganizowane wydarzenie.

 

Źródło: Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaczarowany Dzień Dziecka. Fotorelacja