Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

PGE Spójnia pokazała podkoszową siłę i odparła atak Enea Abramczyk Astorii

Dodano: rok temu Autor:

Koszykarze PGE Spójni Stargard wygrali z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

Zwycięstwo 98:89 to i tak najmniejszy wymiar kary dla rywala, który zajmuje 15. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. W końcówce trzeciej i na początku czwartej kwarty zrobiło się gorąco, ale Biało-Bordowi odparli ten szalony atak, opanowali chaos i ponownie odskoczyli. PGE Spójnia wygrała czwarty mecz z rzędu i na dwa punkty odskoczyła grupie pościgowej. Dogoniła również zajmującą piąte miejsce Legię Warszawa, którą podejmie w piątek 27 stycznia o godz. 17:30.

Gospodarze prowadzili tylko na początku. Od "trójki" zaczął były koszykarz stargardzkiej drużyny, Daniel Szymkiewicz, ale w całym meczu oddał tylko cztery rzuty. Miał osiem punktów, pięć asyst i trzy przechwyty. Najgroźniejszą bronią Enea Abramczyk Astorii był Myke Henry, który zdobył 30 punktów.

O ile dobrze radził sobie bliżej kosza (9/12), to na dystansie nie był już tak groźny (3/10). Lepiej w tym elemencie radził sobie Benjamin Simons (4/8). Cała Enea Abramczyk Astoria trafiła 12/29 prób, a PGE Spójnia 8/23. Stargardzianie skutecznie grali jednak bliżej kosza (27/40) i trafili 20/23 rzutów wolnych. Mieli też przewagę w innych elementach: zbiórkach (37:28) i asystach (28:19). Problemy powodowały straty (19), ale przeciwnik również ich nie unikał (17).

Już w pierwszej kwarcie PGE Spójnia uzyskała 14 punktów przewagi, ale później musiała mocno się napracować, żeby utrzymać zaliczkę. Enea Abramczyk Astoria kilka razy wracała do gry. W drugiej odsłonie zbliżyła się na 31:36, ale chwilę później przegrywała 37:51.

Najtrudniejsza już tradycyjnie okazała się trzecia kwarta. Gospodarze od wyniku 62:75 mieli serię 12:1. Na początku czwartej kwarty po serii błędów z obu stron stargardzianie utrzymali się na prowadzeniu, a później ponownie wypracowali bezpieczną zaliczkę.

Siłą PGE Spójni byli podkoszowi, którzy wykorzystywali luki w defensywie miejscowych. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Brody Clarke. Już w pierwszej kwarcie zdobył 16 ze swoich 24 punktów. Ostatecznie trafił 7/10 prób z gry i 9/10 rzutów wolnych.

Trener Sebastian Machowski ma pod koszem spory komfort. Tym razem tylko 18 minut na parkiecie spędził Barret Benson, który popełnił pięć przewinień. W drugiej połowie jednak zrobił swoje, kończąc mecz z 12 punktami (6/7 z gry). Tym razem double-double skompletował Ajdin Penava. W 30 minut zdobył 16 punktów (7/12 z gry). Miał też 12 zbiórek i trzy bloki.

Courtney Fortson zdobył tylko osiem punktów, ale rozdał 12 asyst. Miał też pięć przechwytów i... sześć strat. Karol Gruszecki dołożył 18 "oczek" (5/7 z gry i 5/5 z rzutów wolnych), a Jordan Mathews miał 11 punktów i sześć asyst.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 89:98 (20:29, 21:22, 33:25, 15:22)

Enea Abramczyk Astoria: Myke Henry 30, Benjamin Simons 14, Mike Smith 11, Nathan Cayo 10, Paulius Petrilevicius 9, Daniel Szymkiewicz 8, Aleksander Lewandowski 4, Igor Wadowski 3, Jakub Ulczyński 0.

PGE Spójnia: Brody Clarke 24, Karol Gruszecki 18, Ajdin Penava 16, Barret Benson 12, Jordan Mathews 11, Courtney Fortson 8, Paweł Kikowski 5, Adam Brenk 2, Dominik Grudziński 2, Tomasz Śnieg 0.