Dzisiaj jest: 10.12.2022, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Na osiedlu Lotnisko brakuje supermarketu

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Od wielu lat mieszkańcy osiedla Lotnisko sygnalizują, że brakuje im dużego supermarketu.

Na osiedlu Lotnisko brakuje supermarketu

Od wielu lat mieszkańcy osiedla Lotnisko sygnalizują, że brakuje im dużego supermarketu. Na większe zakupy muszą jeździć do centrum.

W wielu miejscach w Polsce mieszkańcy osiedli lub miejscowości, w których planuje się budowę supermarketów, protestują przeciw tym inwestycjom. Swoje niezadowolenie tłumaczą strachem przed zwiększonym ruchem samochodów czy troską o lokalne, małe sklepy osiedlowe. Inaczej jest w Stargardzie. Mieszkańcy Stargardu od wielu lat sygnalizują, że w tej części miasta brakuje dyskontu. Na większe zakupy muszą jeździć do centrum lub na Osiedle Pyrzyckie. W tym celu muszą korzystać z komunikacji miejskiej lub jechać własnym samochodem. Mimo braku sieciowego supermarketu, w ostatnich latach na osiedlu Lotnisko zmniejszyła się nawet liczba sklepów osiedlowych. Swój magazyn w okolicznym Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii wybudowała za to sieć Lidl.

Radna Rady Miejskiej Monika Kieliszak zwróciła się do Prezydenta Miasta z pytaniami dotyczącymi możliwości budowy dyskontu na Osiedlu Lotnisko. - Zgłosili się do mnie mieszkańcy osiedla Lotnisko. Podnoszą temat braku dostępu do dużego dyskontu spożywczego- informuje radna. Zapytała Prezydenta, czy na terenie Osiedla Lotnisko są tereny inwestycyjne dostępne dla potencjalnych inwestorów, ich lokalizacji i prób zbycia tych terenów. - Czy jest możliwość, aby Miasto wychodząc naprzeciw mieszkańcom osiedla, zachęciło potencjalnych inwestorów do zainteresowania się posadowieniem marketu czy dyskontu na tym osiedlu?- zapytała Monika Kieliszak.

Piotr Mync, Zastępca Prezydenta Stargardu informuje, że teren osiedla mieszkaniowego objęty jest trzema planami zagospodarowania przestrzennego miasta. Lokalizację obiektów handlowych o powierzchni powyżej 400 m kw. dopuszcza jedynie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Stargard dotyczący terenu w rejonie Osiedla Lotnisko i są to tereny centralne miasta i miejsca koncentracji usług. Na terenach tych przesądzono także, jaką sumaryczną powierzchnię sprzedaży mogą posiadać obiekty handlowe w obrębie poszczególnych terenów elementarnych. - Tereny objęte zapisami placów, stanowiące potencjalny grunt pod zabudowę handlową, nie są własnością Gminy Miasto Stargard- informuje Piotr Mync. - W związku z powyższym lokalizacja dyskontów uzależniona jest w głównej mierze od polityki firm i właścicieli terenów prywatnych, na których dopuszcza się zgodnie z planem funkcję handlową. Wskazane w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie terenów nie jest gwarancją podjęcia przez inwestora decyzji o rozpoczęciu budowy- dodaje Wiceprezydent.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria