Dzisiaj jest: 4.10.2023, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Stargard w przestrzeni dźwięku

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Złożeniem kwiatów na grobie prof. Marka Jasińskiego rozpoczęło się świętowanie II edycji Międzynarodowego Festiwalu ?Soni Spatium?.

Stargard w przestrzeni dźwięku

Złożeniem kwiatów na grobie prof. Marka Jasińskiego rozpoczęło się świętowanie II edycji Międzynarodowego Festiwalu „Soni Spatium”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta i organizatorzy wydarzenia. Trzydniowy festiwal będzie obfitował nie tylko w muzykę, ale również w wydarzenia kulturalne. Od dzisiaj można oglądać wystawę w Parku Bolesława Chrobrego, która upamiętnia pierwszą edycję festiwalu. Pierwszy dzień „Soni Spatium” zakończył uroczysty koncert w Kolegiacie Najświętszej Marii Panny Królowej Świata. Wielbiciele muzyki poważnej mogli posłuchać zespołu wokalnego Luna Plena z Zabrza pod dyrekcją Barbary Gajek- Kraski.

Jutro, czyli w sobotę uroczystości przeniosą się do stargardzkiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Tam zaplanowano występy chórów dziecięcych. O 17.30 z kolei odbędzie się prelekcja prof.dr hab. Janusza Staneckiego pod tytułem „Rozmowy z przyjacielem”. Dzień zakończy koncert INTERLUDIUM-ARTISENA w Stargardzkim Centrum Kultury.

Niedziela, czyli ostatni dzień festiwalu to uroczysty koncert w kościele św. Jana, który  rozpocznie się o 17.00. Będzie można usłyszeć m.in chór akademicki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, orkiestrę „Cameratę” i sopranistkę - Annę Wilk.

Festiwal SONI SPATIUM, czyli przestrzeni dźwięku stanowi hołd dla zmarłego w 2010 roku kompozytora - Marka Jasińskiego, który pochodził ze Stargardu. Był nie tylko wybitnym muzykiem, ale również wspaniałym pedagogiem i profesorem Akademii Muzycznych w Poznaniu i Bydgoszczy. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Piknik Naukowy Szlakiem Gryfików. Fotorelacja