Dzisiaj jest: 11.12.2023, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Romantycznie na różance

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Przed nami kolejna odsłona Narodowego Czytania.

Romantycznie na różance

Przed nami kolejna odsłona Narodowego Czytania. Bibliotekarze Książnicy Stargardzkiej zapraszają na wspólną przygodę z literaturą w przyjemnym otoczeniu Parku Jagiellońskiego. W tym roku w całym kraju – również w Stargardzie – będziemy na nowo poznawać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
 

W naszym mieście Narodowe Czytanie zaplanowano na sobotę (3.09.). Miłośnicy literatury spotkają się o 12:00 na różance w Parku Jagiellońskim. Gościnnie wystąpią aktorzy Teatru A-TO-MY z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na uczestników wydarzenia jak co roku czekają niespodzianki, które jeszcze bardziej umilą sobotnie czytanie w plenerze.
 

Ogólnopolska akcja jest organizowana od 2012 r. Za każdym razem honorowy patronat nad Narodowym Czytaniem obejmuje para prezydencka. Co roku na tapet brane jest inne dzieło zaliczane do klasyki polskiej literatury. W 2021 r. wspólnie czytaliśmy „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Tym razem będzie okazja do przypomnienia sobie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.
 


 

                Urząd Miejski w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jarmark Świąteczny pod Szczęśliwą Gwiazdą. Galeria