Dzisiaj jest: 10.12.2022, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

OHP szansą na zdobycie atrakcyjnego zawodu

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Kolejny rok z rzędu Ochotnicze Hufce Pracy kierują swoją ofertę do młodych osób, szczególnie tych po ukończeniu szkoły podstawowej.

OHP szansą na zdobycie atrakcyjnego zawodu

Kolejny rok z rzędu Ochotnicze Hufce Pracy kierują swoją ofertę do młodych osób, szczególnie tych po ukończeniu szkoły podstawowej.

Akcja rekrutacyjna skierowana jest do osób pomiędzy 15, a 18 rokiem życia, którzy przychodzą do naszych ośrodków, a my zapewniamy im rozwój w kierunku nauki zawodu i wyuczenia go – Tomasz Namieciński Wojewódzki Komendant ZWK OHP.


 

Instytucja podległa Ministerstwu Rodziny i Polityki Społecznej jest w stanie zapewnić młodym ludziom, w szczególności tym po ukończeniu szkoły podstawowej zdobycie zawodu i kwalifikacji do funkcjonowania w życiu prywatnym. Ośrodki Szkolenia i Wychowania oraz Hufce pomagają także w znalezieniu szkoły, która kształcić będzie ucznia w zakresie przedmiotów ogólnych.
OHP na bieżąco monitoruje rynek pracy, co umożliwia zaproponowanie i wykształcenie młodego człowieka w zakresie najbardziej odpowiadającym potrzebom rynku w danej chwili. Jeżeli chodzi o kształcenie w zakresie przedmiotów ogólnych, to dużą pomocą służy na stargardzkim rynku Zespół Szkół Budowlano-Technicznych, który posiada klasę wielozawodową – mówi Norbert Śliwa Kierownik OSiW OHP Stargard.


 

Placówka w Stargardzie to nowoczesny, częściowo wyremontowany obiekt mieszczący się przy ulicy Jugosłowiańskiej.
Obiekt na daną chwilę przeszedł kosztem 685 476 zł (inwestycja dofinansowana w 50% przez WFOŚiGW w Szczecinie) pełną termomodernizację oraz za 360 000 zł wykonano remont połączony z wyposażeniem w nowoczesny sprzęt kuchni.

Obecnie trwa remont 9 pokoi w internacie ośrodka.

Kształcenie praktyczne w OHP w Stargardzie odbywa się w następujących zawodach: kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych, mechanik samochodowy, elektromechanik, cukiernik, fryzjer, monter instalacji sanitarnych, stolarz, krawiec/krawcowa, lakiernik samochodowy.

Olbrzymim atutem jest to, że nasi praktykanci już od samego początku mają płatne praktyki. W zależności od ich ilości w poszczególnych zawodach mamy podpisaną określoną liczbę umów z pracodawcami. Np. warsztatów samochodowych mamy 5, fryzjerów 3, a cukierników tylko 1 zakład. Wszystko zależy od popytu na naukę w danym zawodzie – Norbert Śliwa.

Aktualnie stargardzka placówka prowadzi nabór i poszukuje około 50 chętnych do kształcenia się pod opieką OHP.
Czynnikiem nad wyraz atrakcyjnym dla zamiejscowych jest możliwość bezpłatnego zamieszkania wraz z wyżywieniem w internacie.

Uczestnicy OHP są objęci doradztwem oraz wsparciem zawodowym. Nad ich karierą czuwa pośrednik pracy oraz doradca zawodowych. Ludzie ci dopilnowują, aby po zakończeniu praktyk uczeń pozostał u pracodawcy, czyli znalazł u niego zatrudnienie lub poradził sobie samodzielnie na rynku pracy.


Dodatkowe atuty to możliwość odbywania bezpłatnych szkoleń uzupełniających, a także wzięcie udziału w wymianie młodzieżowej między krajami.

Swoją ofertę Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP podsumowuje:

 

Zapraszamy! U nas skończysz szkołę, zdobędziesz zawód, rozwiniesz swoje pasje i odkryjesz nowe talenty.

 

OHP zaprasza na swoją stronę: TUTAJ

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Parada Mikołajów. Galeria