Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Prezentacja bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła czy różnych aktywności mieszkańców regionu.

Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego

Prezentacja bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła czy różnych aktywności mieszkańców regionu. To wszystko podczas pierwszego Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego, który odbędzie się w dniach 14-15 maja br. w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.
 


- Pierwszy  Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego to doskonała okazja do tego, żeby poczuć nasze zachodniopomorskie smaki, obcować z zachodniopomorską kulturą, a także podziwiać imponujące rękodzieło. Zapraszam do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się już w ten weekend w Przelewicach - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W programie festiwalu przewidziano liczne atrakcje, m.in.: konkursy, prezentacje artystyczne, wykłady, warsztaty i koncerty. Podczas wydarzenia odbędzie się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu „Sołtys Roku” oraz uhonorowani zostaną zasłużeni sołtysi Pomorza Zachodniego.

W ten weekend odbędzie się także konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego. Do kulinarnych zmagań zgłosiło się ponad 40 ekip. Wśród przygotowywanych potraw będą m.in. kluski z dziurką z polędwiczką w sosie borowikowym, pstrąg palce lizać, kaczka na wypasie w doborowym towarzystwie czy miodownik.

W przestrzeni ogrodów, w ramach „Alei Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego”, pojawią się również domki wystawiennicze z produktami lokalnymi, tradycyjnymi i regionalnymi  Pomorza Zachodniego, m.in. Ryby z Wyspy Wolin, Miody Pojezierza Drawskiego, kołobrzeskie piwo Colberg, wyborne wędliny od lokalnych producentów, wyroby z gęsi czy zakwas buraczany z Dębna, a także stoiska z rękodziełem oraz park zabaw i animacji dla dzieci. W specjalnym pokazie kulinarnym, który przygotuje szef kuchni Robert Bochenko, w rolach głównych wystąpią: paprykarz szczeciński, ogórek kołobrzeski i chleb szczeciński.

Podczas festiwalu odbędzie się Pierwszy Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych z terenu województwa -wydarzenie im. Bogdana Matławskiego, który zwieńczony zostanie występem laureatów. Na muzycznej scenie wystąpią również Kapela Karpati oraz Feel.

Program Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w załączeniu.

 


Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ

Źródło: Urząd Marszałkowski - Zachodniopomorskie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria