Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

SKM – do marca za PIT 2020

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Już ponad 16 000 osób odebrało swoją Stargardzką Kartę Mieszkańca.

SKM – do marca za PIT 2020

Warto wiedzieć, że do 15.03. (wtorek) przy wyrabianiu SKM można pokazać pierwszą stronę rozliczenia za 2020 r. Takie karty będą ważne przez rok. Własną SKM można wyrobić wygodnie i bez kolejki w Stargardzkim Centrum Kultury, Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, AquaStar, a także w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Karty cały czas czekają także w Ratuszu na Rynku Staromiejskim i Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17.
 

Pozostałe zasady są bez zmian. Rozliczony PIT musi zawierać adres zamieszkania w naszym mieście oraz wskazany Urząd Skarbowy w Stargardzie. Inne potrzebne dokumenty to: dowód tożsamości ze zdjęciem, a w przypadku osób powyżej 18. roku życia i kontynuujących naukę do 24. roku życia – do wglądu dokument potwierdzający kontynuację nauki (np. indeks, legitymacja) oraz deklaracja podatkowa rodzica/rodziców za poprzedni rok. Szczegółowe informacje są tutaj.

 

Stargardzka Karta Mieszkańca
 

Do 15.03. można otrzymać SKM na podstawie PIT-u za rok poprzedzający ubiegły rok rozliczeniowy. Przykładowo – wyrabiając kartę 13.01.2022 r. pokazujemy rozliczenie za 2020 r. Trzeba jednak pamiętać, że taka SKM będzie ważna tylko rok – czyli do 13.01.2023 r. Jeżeli przy wyrabianiu karty w 2022 r. przedstawimy rozliczony PIT za 2021 r., jej ważność wyniesie 2 lata. Po 15.03.2022 r. SKM będą wydawane już tylko na podstawie rozliczenia za 2021 r.
 

Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca korzystają z wielu zniżek i udogodnień. To m.in. pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do miejskich przedszkoli i żłobka, tańsze wejściówki do AquaStar i Stargardzkiego Centrum Nauki „FILARY”. Warto wyrobić SKM i płacić mniej także za przejazdy autobusami MPK – tylko 40 zł za bilet miesięczny (20 zł bilet ulgowy). Z wielu okazji można również skorzystać u stargardzkich, prywatnych przedsiębiorców. Ich lista jest tutaj.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja