Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Ćwiczą, zwiedzają, oglądają

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Stargardzianie z niepełnosprawnościami oraz seniorzy z naszego miasta korzystają z wielu różnych aktywności.

Ćwiczą, zwiedzają, oglądają

Ćwiczenia z fizjoterapeutą, wycieczki, spotkania z psychologiem – to tylko część wydarzeń, w których biorą udział. Zorganizowanie zajęć jest możliwe również dzięki dofinansowaniom pozyskiwanym z różnych źródeł.
 

W ostatnim czasie miasto zdobyło 67 000 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Dzięki temu organizacje pozarządowe działające w naszym mieście mogły zaproponować swoim podopiecznym i członkom dodatkowe aktywności. Skorzystali z nich seniorzy oraz stargardzianie z niepełnosprawnościami.
 

Stowarzyszenie Potrzebny Dom zorganizowało w Klubie „Senior+” m.in. zajęcia z fizjoterapeutką. Z kolei Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół Wolontariat Szansa w ramach zadania „Nowe szanse” zabrało swoich członków na wycieczkę do Międzyzdrojów oraz przygotowało warsztaty z psychologiem. Dzięki dofinansowaniu z PFRON stargardzkie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowało rozrywkę w gospodarstwie agroturystycznym, a podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Polski Czerwony Krzyż wybrali się do teatru i zwiedzili Gorzów Wielkopolski. Wszystkie te wydarzenia sprzyjają zdrowiu, ale także pomagają podtrzymywać kontakty z innymi, co jest szczególnie ważne w czasie trwającej pandemii.
 

Zdjęcia: FB/Klub „Senior+”/Wolontariat Szansa/Środowiskowy Dom Samopomocy w Stargardzie/PCK – Środowiskowy Dom Samopomocy Typu AC, Stargard

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja