Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Dofinansowanie dla żłobka Leśna Polana

Dodano: miesiąc temu Autor:

Druga w tym roku transza środków trafia do żłobków w województwie zachodniopomorskim.

Dofinansowanie dla żłobka Leśna Polana

1 682 280 zł trafi do 35 żłobków z województwa zachodniopomorskiego na utrzymanie 1565 miejsc.

- To druga w tym roku transza środków dla żłobków prowadzonych przez samorządy. Poprzednia dotacja przekazana w połowie roku wynosiła 1 498 860 zł – mówi wicewojewoda Tomasz Wójcik. - Dofinansowanie trafi do gmin, które utworzyły miejsca w ramach programu Maluch+ w ubiegłym roku lub w latach wcześniejszych – dodaje wicewojewoda.
Wśród 24 zachodniopomorskich gmin, które otrzymają środki znajduje się Żłobek Miejski Leśna Polana. Trafi do niego kwota 34 560 zł na utrzymanie 32 miejsc, które za sumę 30 720 zł z pierwszej transzy zostały utworzone.

Maluch + to dotacja celowa z budżetu Państwa na dofinansowanie zadań własnych gminy z zakresu organizacji opieki nad dziećmi do lat 3.
Dotyczy dofinansowania miejsc opieki w Żłobku Miejskim „Leśna Polana” przy ul. Krasińskiego 5.
Program realizowany jest w celu zwiększenia dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach i klubach dziecięcych dla dzieci w wieku do ukończenia 3. roku życia, a także podwyższenia standardów opieki. Wzrost dostępności miejsc opieki przyczynia się nie tylko do zwiększenia odsetka dzieci objętych opieką, ale także umożliwia łączenie życia zawodowego z rodzinnym i pozwala na zwiększenie zatrudnienia, zwłaszcza kobiet.
Informacja ze strony żłobka Leśna Polana

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA