Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Znamy już dokładny cel zbiórki na 30 WOŚP

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Poznaliśmy już cel 30 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Znamy już dokładny cel zbiórki na 30 WOŚP

Poznaliśmy już cel 30 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na początku przyszłego roku Jurek Owsiak i miliony polaków, będą zbierać na sprzęt mający zapewnić najwyższe standardy leczenia wzroku u dzieci.
 

WOŚP 2022 dla dziecięcej okulistyki


WOŚP 2022 zaplanowano wstępnie na 30 stycznia. Zbiórka ma gruntownie wspomóc polską służbę zdrowia, a dokładny cel to wspomaganie wykrywania wad wzroku i jego leczenie u najmłodszych.

Wzrok to jeden z najwspanialszych zmysłów, jakie posiadamy, pozwalający dostrzec piękno otaczającego nas świata. Niestety wszechobecne ekrany smartfonów, użytkowanych w coraz młodszym wieku, nie najlepiej wpływają na dziecięcy wzrok. Niezbędna jest profesjonalna diagnostyka od najmłodszych lat, dzięki której możliwe jest wykrycie i wyeliminowanie wielu wad wzroku.

 

30 WOŚP - 30 stycznia 2022


Jak możemy przeczytać w oświadczeniu WOŚP: “wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje".

Jednym z celów zbiórki, ma być zebranie środków na uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych.

Najważniejsze daty:

  • finał 30 WOŚP - 30 stycznia 2022

  • rejestracja lokalnych zbiórek - 11 października 2021

  • rekrutacja wolontariuszy - 8 listopada


Tegoroczna zbiórka WOŚP pozwoliła uzyskać kwotę ponad 210 mln złotych, która została przeznaczona na dziecięcą laryngologię i diagnostykę głowy. Rok wcześniej, było to 186 mln złotych, a celem dziecięca medycyna zabiegowa.

WOŚP jest gwarancją zakupu sprzętu najwyższej jakości. To właśnie jakość, a nie cena, liczy się najbardziej. Nie ma tutaj miejsca na szemrane przetargi czy zakupy po znajomości. Wszystko w ramach konkursowych ofert, nad którymi czuwają wieloosobowe komisje - zapewnia Jerzy Owsiak.

Nam wszystkim pozostaje wyczekiwać do styczniowej zbiórki w ramach 30 WOŚP i przyłączyć się do najlepszej na świecie orkiestry, niosącej realną pomoc dzieciom mieszkającym w naszym kraju.

Źródło foto: WOŚP - Grzegorz Adamek

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka