Dzisiaj jest: 6.5.2024, imieniny: Beniny, Filipa, Judyty

III liga: Bezbarwny mecz w Stargardzie. Trwa niemoc Błękitnych i Polskiego Cukru Kluczevii

Stargardzkie drużyny nie przerwały fatalnych serii bez zwycięstwa.

To już czwarty (na 12 kolejek) weekend, gdy zarówno kibice Błękitnych, jak i Polskiego Cukru Kluczevii nie mogli się cieszyć nawet z gola. Błękitni zdobyli przynajmniej punkt, bo zremisowali u siebie z GKS-em Przodkowo 0:0.

To był mecz, w którym niewiele się działo, a Błękitni w piątym spotkaniu z rzędu nie odnieśli zwycięstwa. W 12. kolejce miało być inaczej, bo podejmowali zespół z 17. miejsca w tabeli. Goście z Przodkowa zdobyli w Stargardzie cztery z sześciu swoich punktów, bo na początku sezonu wygrali przy Ceglanej 3:1 z Kluczevią.

W pierwszej połowie groźniejsze sytuacje miał GKS, ale był nieskuteczny. Po przerwie bardziej wygrać chcieli Błękitni. Do gry powrócił Konrad Prawucki i był ważną postacią w stargardzkiej ofensywie. Co jednak z tego, skoro pod bramką brakowało konkretów? Trener Maciej Sayed tym razem odwrócił role i to Damian Niedojad w 52. minucie zmienił Marcina Rajcha. Już chwilę później napastnik mógł zdobyć gola, ale uderzył za lekko.

Dobrą okazję gospodarze mieli jeszcze w doliczonym czasie, ale trafili w boczną siatkę. Błękitni z 18 punktami spadli na ósme miejsce i do prowadzącej w tabeli Olimpii Grudziądz tracą 12 "oczek". O przełamanie w najbliższym czasie będzie trudno, bo stargardzki zespół czekają dwa wyjazdy. Najbliższy mecz odbędzie się w piątek 15 października o 19:00, a rywalem będą rezerwy Pogoni Szczecin.

Przeciwnika z czołówki miał Polski Cukier Kluczevia. Beniaminek III ligi zmierzył się na wyjeździe ze Świtem Skolwin. Szczeciński zespół za kilka tygodni w Fortuna Pucharze Polski podejmie Legię Warszawa. W sobotę pewnie rozprawił się z Kluczevią (3:0). Dwa gole zdobył Adam Ładziak. Trafił Również Paweł Krawiec. Wynik i tak lepszy niż w przedsezonowym sparingu (0:6), ale dla drużyny czekającej nadal na zwycięstwo to marne pocieszenie. W 13. kolejce Polski Cukier Kluczevia podejmie Unię Janikowo (sobota godz. 14:00).