Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

UTW inauguruje

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki.

UTW inauguruje

Przed nimi ciekawe spotkania, wykłady i różne aktywności. Jak zawsze zaczynają z dużym optymizmem, energią i zapałem do działania. Cały czas można do nich dołączyć – rekrutacja trwa do końca listopada.
 

– Prowadzenie uniwersytetu w czasie pandemii to duże wyzwanie. Cieszę się, że mu sprostaliście i teraz możemy się tak licznie spotkać, by wspólnie rozpocząć kolejny rok akademicki. Dziękuję za pracę, którą wkładacie w aktywizację stargardzkich seniorów. Życzę wszystkim słuchaczom dużo zdrowia i sił do realizacji planów. Uczcie się, bawcie i rozwijajcie swoje zainteresowania – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Słuchacze UTW mają do wyboru naprawdę wiele aktywności. Ćwiczą, tańczą, śpiewają – ich popisy można oglądać podczas wielu miejskich imprez. Oprócz tego spędzają ciekawie czas na wycieczkach, organizują pikniki, uczą się języków obcych, obsługi komputera i biorą udział w wykładach. Dzięki temu cały czas rozwijają swoje pasje, a jedocześnie mają kontakt z różnymi ludźmi. To dobra forma aktywności np. dla samotnych seniorów, ale też dla wszystkich, którzy mają energię do działania.
 

Prezydent Rafał Zając podkreślił, że w czasie pandemii trzeba dbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także o dobrą kondycję psychiczną. – Najlepszym lekiem na stres i różne choroby jest relacja z drugim człowiekiem i aktywność. UTW daje możliwości rozwoju wiedzy, pasji, zainteresowań i sprawności fizycznej. Za każdym razem jestem pod wrażeniem różnorodności zajęć, które oferujecie. Warto z nich korzystać – to szansa na zachowanie zdrowego ciała i ducha – dodaje prezydent.
 

UTW cały czas rekrutuje. Aby zostać słuchaczem, wystarczy wypełnić deklarację, dołączyć dwa zdjęcia i wnieść opłatę. Zapisy są prowadzone w Stargardzkim Centrum Kultury, ul. J. Piłsudskiego 105 – w holu kina SCK – w październiku (wtorki i czwartki, 11:00-13:30) oraz w listopadzie (wtorki i czwartki, 12:00-13:30).
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka