Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Są pieniądze na świetlice w regionie. Gdzie trafią?

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Urząd Marszałkowski ogłosił listę projektów, które otrzymają dofinansowanie na nowe miejsca integracji i rekreacji.

Są pieniądze na świetlice w regionie. Gdzie trafią?

Pieniądze trafią także do powiatu stargardzkiego.

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął nabór wniosków o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, które pomogą w budowie, przebudowie lub wyposażeniu obiektów pełniących funkcje kulturalne. Są to domy kultury, sale służące do spotkań, warsztatów i innych aktywności czy po prostu świetlice, które często stanowią ważne punkty integracji mieszkańców.

Pieniądze trafią także do gmin z powiatu stargardzkiego. Gmina Dolice otrzyma 500 000 zł na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Pomietów, Gmina Stara Dąbrowa= 145 365 zł na doposażenie Centrum Kultury i Rekreacji w Starej Dąbrowie, Gmina Stargard- 230 029 zł na budowę świetlicy wiejskiej z elementami typu kontenerowego w miejscowości Sułkowo, a Gmina Chociwel- 500 000 zł na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Lisowo. Taką samą kwotę otrzyma też Gmina Kobylanka, która przeznaczy fundusze na przebudowę i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Kunowie w celu odbudowy i rozwoju funkcji kulturalnych gminy Kobylanka.

Całkowita kwota wsparcia z PROW dla tego naboru wniosków to prawie 15 mln zł. Wyłonionych zostało 34 beneficjentów. Najniższe dofinansowanie dla jednego beneficjenta to ok. 145 tys. zł, a najwyższe prawie 1,5 mln zł. To już drugi nabór na zadania związane z inwestycjami w obiekty pełniące funkcje kulturalne. Pierwszy odbył się w 2018 r. Podpisanych zostało 37 umów na łączną kwotę blisko 16 mln zł.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA