Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Miasto i Powiat inaugurują rok szkolny 2021/2022

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

1 września to szczególna data dla edukacji.

Miasto i Powiat inaugurują rok szkolny 2021/2022

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe rozpoczynają nowy rok szkolny.

Tym razem Miasto i Powiat, jako organizatorzy na miejsce inauguracji wybrali Szkołę Podstawową nr 3 przy ulicy Limanowskiego.

Na uroczystość przybyli: poseł na Sejm RP Michał Jach, z-ca kuratora wojewódzkiego ze Szczecina Jerzy Sołtysiak, władze samorządowe, służby mundurowe, duchowieństwo oraz kadra pedagogiczna. Szczególne brawa zebrał przybyły na uroczystość pan Adam Kisio.

Głos zabrali: starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, prezydent Stargardu Rafał Zając, poseł na Sejm RP Michał Jach, z-a kuratora Jerzy Sołtysiak.

Samorządowcy mówili o przygotowaniach do roku szkolnego, remontach, powstaniach klas o nowych profilach.

U wszystkich przewijał się jednak element niepokoju związany z trwającą w dalszym ciągu pandemią. Choć placówki zostały należycie przygotowane do kolejnej fali, to nie można przewidzieć scenariusza.

Obawa o powtórkę z roku ubiegłego jest duża.

Z niepokojem myślę o tym, że młodzież nie pojawi się w naszych szkołach, że nie przyjdą uczniowie i będziecie Państwo skazani na inną formę kształcenia. A przecież szkoła w swym priorytecie przede wszystkim kształci, ale również otacza opieką. To zadanie trudno jest zrealizować drogą internetową.
Ale myślę, że również dla nas był to dobry czas, bowiem organ prowadzący, dyrektorzy szkół, kadra i pracownicy stworzyli zwarty monolit, dobry zespół ze sobą współpracujący – starosta Iwona Wiśniewska.

Trzymam za Was kciuki, za wszystkich nauczycieli, żebyście potrafili radzić sobie z tymi wszystkim wyzwaniami.
Przed nauczycielem dzisiaj wyzwanie, żeby prowadzić edukację w spokoju i radości, w poczuciu tolerancji, w poczuciu zwracania uwagi na wartości, na szacunek do drugiego człowieka i na jego godność – prezydent Rafał Zając

W dalszej części uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez panią Ewę Krysian.

Na zakończenie głos zabrał pan Adam Kisio. Przypomniał, że 74 lata temu  w tej szkole rozpoczął naukę.

Od jutra uczniowie rozpoczynają naukę i bądźmy dobrej myśli, że rok szkolny potoczy się bez perturbacji, że będzie tak jak dawniej.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA