Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Jest decyzja w sprawie S10 do Warszawy

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że została już wydana decyzja środowiskowa dotycząca przebiegu drogi ekspresowej S10 od Stargardu do Piły.

Jest decyzja w sprawie S10 do Warszawy

Nowa trasa ominie miejscowości, przez które teraz przejeżdżają pojazdy poruszające się "dziesiątką".

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że uzyskała decyzję środowiskową dla S10 na odcinku Stargard-Piła. Przebieg 108 km drogi ekspresowej został ustalony przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska według wariantu VII od Stargardu do Wałcza i według wariantu III od Wałcza do Piły. - Pozwala to na prowadzenie dalszych prac przygotowawczych- poinformowała GDDKiA. - S10 była ostatnią drogą ekspresową w zachodniopomorskiem bez decyzji środowiskowej- powiedział Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski.

Wydanie decyzji środowiskowych uwarunkowań kończy prace nad określeniem korytarza przebiegu drogi S10. Postępowanie w sprawie wydania DŚU nie objęło obwodnicy Wałcza w ciągu S10, bo ten odcinek o długości 18 km jest już gotowy. Został udostępniony kierowcom pod koniec ubiegłego roku.  Brakujące odcinki S10 na Pomorzu Zachodnim (łącznie to 114 km) mają zapewnione środki na prowadzone prace przygotowawcze w kwocie 40,6 mln zł. W ramach tych prac do połowy 2023 roku zostanie jeszcze wykonana Koncepcja programowa wraz z badaniami podłoża. Do ogłoszenia przetargu na realizację w trybie Projektuj i buduj będzie można przejść po zapewnieniu na ten cel środków finansowych. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, kierowcy z nowej drogi powinni zacząć korzystać za około 6 lat.

Droga S10 pozwoli zaoszczędzić drogi oraz szybko i wygodnie dotrzeć ze Szczecina do Warszawy. Trasa połączy również Pomorze Zachodnie z Piłą, Bydgoszczą, Toruniem i Płockiem. Obecnie kierowcy nadrabiają kilometry drogą ekspresową S3 i autostradą A2. Trasa liczy 570 km i jest dłuższa o 45 km od obecnego przebiegu DK 10. W połączeniu z drogami ekspresowymi S5, S7, S51, S16 i S61 zapewni bezpośrednie połączenie od granicy z Niemcami do granicy z Litwą.

 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ


Źródło foto+grafika-GDDKiA oddz. Szczecin
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA