Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Trenerzy z Gryfami

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Zbigniew Markiewicz i Mariusz Kucharczyk otrzymali srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

Trenerzy z Gryfami

- Wnioskowałem o te wyróżnienia, ponieważ działalność obu panów znacząco wzbogaca stargardzki sport i powoduje, że wielokrotnie cieszymy się z sukcesów naszych zawodników. Dziękuję za bezcenny wkład w popularyzację pływania i zapasów w naszym mieście i całym regionie – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Zbigniew Markiewicz to trener pływania. Od ponad 50 lat pracuje z zawodnikami klubu pływackiego Neptun. Jest autorytetem zarówno dla młodych sportowców, jak i doświadczonych szkoleniowców. Zbigniew Markiewicz wychował wiele pokoleń pływaków. Jego podopieczni odnoszą sukcesy w zawodach na wysokim szczeblu – m.in. Mistrzostwach Polski.

Mariusz Kucharczyk to trener zapasów w LKS Feniks PESTA. Jest również sędzią krajowym I klasy Polskiego Związku Zapaśniczego. Ma duży wkład w rozwój tej dyscypliny nie tylko w Stargardzie, ale w całym regionie. Jego wychowankowie mają na swoich kontach liczne sukcesy m.in. na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

Zdjęcia: Paweł Bieg
 

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2