Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Stargard na rowery – kręcimy na południu

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

W dniu wczorajszym 16 osobowa grupa ze Stowarzyszenia Stargard na Rowery udała się transportem kolejowym do Przemyśla (9.00-osiągnięcie celu).

Stargard na rowery – kręcimy na południu

Będzie to już kolejna wyprawa tej grupy.

Jak mówi Jacek Kuty:

Udało się zebrać 16 osób, było chętnych więcej, ale zmuszeni byliśmy przesunąć termin na początek miesiąca, a wiadomo, że część ludzi pracuje, nie może wziąć urlopów, stąd zostało nas tylu. To taka nasza stała grupa wyjazdowa licząca od 16 do 20 osób, która od 5 lat jeździ.
W sumie mamy już całą Polskę przejechaną na około - od zachodniej, północnej i wschodniej granicy. A teraz bierzemy się za południe. Jak dobrze pójdzie to za 2-3 lata ogłosimy, że przejechaliśmy Polskę dookoła.

Tym razem miłośnicy rowerowych wędrówek za cel obrali sobie trasę z Przemyśla do Zakopanego, co w przybliżeniu daje około 400-450 km.
J.K.

Dzienny dystans około 60 km, maksymalny to 77. W dniu ostatnim wychodzi nam 22 i to, co po Zakopanem. Wszystko to po górach, solidne przewyższenia, będzie ciekawie.

Czego można się spodziewać po wyznaczonej trasie:
J.K.

Przejedziemy część Bieszczad. Potem będziemy odbijać na zachód, aby wyrobić się czasowo. Będziemy poruszać się szlakami może nie stricte rowerowymi, ale szlakami różnymi w stronę Zakopanego. Wybieraliśmy trasy takie, aby było w miarę przyjaźnie, czyli jedziemy wzdłuż strumieni, rzek, zahaczamy miejsca, które warto zobaczyć. Odwiedzimy Solinę, będziemy w Czorsztynie. Przejedziemy kilka parków narodowych. Częściowo pojedziemy po szlakach pieszych, więc to będzie taka eskapada, bo inaczej tam nie da się przejechać. Kończymy w Zakopanem w sobotę. Oczywiście zwiedzimy rowerami to miasto. Stamtąd do Krakowa, tam odbieramy rowery, które przewiezie nam pewien umówiony pan, no i powrót do domu.

Wyprawa zbiegła się w czasie z akcją, która rusza od 1 czerwca i ma na celu wyłonienie Rowerowej Stolicy Polski. Biorąc pod uwagę dystans do przejechania oraz liczbę uczestników możemy się spodziewać nakręcenia dla tego szczytnego celu ponad 6000 km.
J.K.

Kilometrów z pewnością byłoby więcej, ale rywalizacja zaczyna się od 1 czerwca, niedziela i poniedziałek odpada. A szkoda!

To życzymy super wrażeń i oczywiście bezpiecznej wyprawy.
Czekamy na relacje na profilu Fb SnaR

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2