Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Internetowe konto Pacjenta w Twojej kieszeni.

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

IKP,czyli internetowe konto pacjenta to platforma cyfrowa, na której, każdy posiadacz profilu zaufanego sprawdzi swoje e-skierowania, e-recepty, czy umówi termin na szczepienie przeciwko COVID-19.

Internetowe konto Pacjenta w Twojej kieszeni.

Od kilku dni na Androida oraz iOS można pobrać smartfonową wersje aplikacji mojeIKP, która choć nie oferuje jeszcze pełnego zakresu usług portalu e-pacjent, wydaje się być krokiem w dobrym kierunku.

Obecnie poprzez mojeIKP  umówimy się na szczepienie przeciw COVID-19, sprawdzimy dawkowanie leku, uzyskamy dostęp do e-recept czy e-skierowań, zweryfikujemy termin wizyty lekarskiej, a co najważniejsze wykupimy receptę bez podawania numeru PESEL czy kodu dostępu. Aby zrealizować daną receptę wystarczy użyć kodu QR generowanego przez aplikację i gotowe!

Na ten moment to tyle, choć poza dodaniem możliwości realizacji recept za pomocą kodów QR aplikacja nie oferuje niczego nowego. Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa funkcje dostępne na portalu e-pacjent będą się sukcesywnie pojawiać również w aplikacji.

Rodzi się jednak pytanie, czy umieszczenie modułu mojeIKP w aplikacji mObywatel nie byłoby lepszym rozwiązaniem niż tworzenie kolejnej oddzielnej aplikacji?
 Czas pokaże.

Źródło grafiki: gov

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2