Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Miasto inwestuje w chodniki

Dodano: 2 tygodnie temu

Trwa przebudowa chodnika przy pl. Majdanek.

Miasto inwestuje w chodniki

Piesi zyskają nową nawierzchnię na odcinku od ul. H. Kołłątaja do ul. Oświaty. W tym roku w Stargardzie planowane są jeszcze inne inwestycje – remonty chodników i budowa zupełnie nowego ciągu pieszo-rowerowego.
 

Wartość robót przy pl. Majdanek to ponad 50 000 zł. Piesi zyskają w tym miejscu wygodny chodnik z kostki. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane MAXBUD ze Stargardu. Prace powinny potrwać do końca maja.
 

W kwietniu ma się rozpocząć budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Nasiennej. Nowa droga w Stargardzkim Parku Przemysłowym będzie miała około 600 m długości. Skorzystają z niej zarówno piesi, jak i rowerzyści. Inwestycję zrealizuje firma BEN-BRUK ze Stargardu.
 

Także w kwietniu planowane jest rozpoczęcie remontu fragmentu chodnika wzdłuż ul. F. Chopina – na odcinku od ul. Z. Noskowskiego do ul. L. Różyckiego. Piesi zyskają tam prawie 350 m nowej nawierzchni. Inwestycja o wartości przeszło 240 000 zł powinna zakończyć się w czerwcu. Wykonawcą robót jest firma BUDPAK Paweł Szubert ze Stargardu.
 

Niedługo rozpocznie się również przygotowywanie dokumentacji kolejnych inwestycji. W planach na ten rok jest remont chodnika przy ul. K. Szymanowskiego. Nowa nawierzchnia z kostki pojawi się na odcinku o długości ponad 400 m – od ul. H. Wieniawskiego do ul. S. Moniuszki. Zbudowana będzie też droga dla pieszych tuż przy ul. Kasztelańskiej – przy Stargardzkim Centrum Nauki.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA