Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

SCK z dofinansowaniem z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargardzkie Centrum Kultury otrzymało wsparcie na promocję polskiego filmu.

SCK z dofinansowaniem z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał SCK dofinansowanie w kwocie 180 000,00 zł. Całkowity koszt zadania wpisanego w Program Operacyjny Rozwoju Kin Priorytet III: wsparcie promocji polskiego filmu to 208 638,00 zł.

Na co konkretnie zostaną przeznaczone przyznane środki i jakie warunki trzeba było spełnić, aby je otrzymać, spytaliśmy Panią Dyrektor SCK Joannę Tomczak:
celem priorytetu, z którego udało nam (SCK) się pozyskać dofinansowanie jest wsparcie promocji polskiego filmu. Ubiegając się o dofinansowanie, zobowiązaliśmy się do wyświetlania co najmniej 50% filmów polskich z całości repertuaru wyświetlanego w naszym kinie, przez wszystkie dni pracy kina, a także do stałej gotowości startowej kina, równoznacznego z obowiązkiem otwarcia kina po 7 dniach od momentu ogłoszenia przez rząd możliwości prowadzenia działalności kinowej i organizowania pokazów dla publiczności. Kwota dofinansowania przeznaczona zostanie na m.in. refundację wynagrodzeń pracowników kina, opłaty eksploatacyjne urządzeń i energii, serwis techniczny... Środki z PISF przeznaczone zostaną więc na statutową, bieżącą działalność kin.

Przy okazji warto wspomnieć o drugiej bardzo miłej dla nas informacji, która dotarła w dniu dzisiejszym.

Cytujemy za FB SCK:

Ewa Tomczak, kierownik Kina w Stargardzkim Centrum Kultury została Reprezentantką w Radzie Sieć Kin Studyjnych
Będzie reprezentować Grupę Północ, w której skład wchodzi pięć województw : zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i podlaskie. Gratulujemy!
Rada Kin Studyjnych to organ doradczy Zarządu Sieci Kin Studyjnych, wyłaniany spośród podmiotów prowadzących kina należące do Programu Sieci Kin Studyjnych oraz reprezentujący interesy podmiotów prowadzące ww. kina w kontaktach z Operatorem oraz podmiotami zewnętrznymi. Członkowie Rady wybierani są na 2-letnią kadencję.

Każde kino mogło zgłosić maksymalnie 3 kandydatów z kin z całej Polski, a kandydatury były przyjmowane do dnia 12 marca 2021.

Każde kino głosowało tylko na jedną osobę ze swojego regionu. Głosy przyjmowane były do 26.03.2021.

To dla naszego Kina duża nobilitacja, bardzo się cieszymy.


Gratulujemy i czekamy na otwarcie kina. A jeżeli chodzi o polski repertuar, to nie obawiamy się, że zabraknie ciekawych, atrakcyjnych i wartościowych pozycji. W końcu od dłuższego czasu nasza rodzima kinematografia jest w natarciu i zdobywa (zdobywała przed pandemią) szturmem sale kinowe i zgarnia nagrody na festiwalach w świecie.   

Źródło grafiki: Sieć Kin Studyjnych

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA