Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Od środy utrudnienia na węźle Kijewo

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W środę, 10 marca, wykonawca przebudowy węzła Kijewo wprowadzi pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Od środy utrudnienia na węźle Kijewo

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Plac budowy na węźle Kijewo został już przekazany firmie Budimex, która dokończy przebudowę tego newralgicznego skrzyżowania w Szczecinie. Od środy, 10 marca, wykonawca rozpocznie prace, które będą wymagały zmian w organizacji ruchu. Kierowcy wjeżdżający do Szczecina i wyjeżdżający z miasta muszą uzbroić się w cierpliwość i liczyć z utrudnieniami.

W środę rozpocznie się wykonywanie przewiązek, czyli tymczasowych połączeń, między jezdniami oraz poszerzenia jezdni DK 10 w kierunku Szczecina. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie, w kwietniu planowane jest przeniesienie ruchu pojazdów w obu kierunkach na jezdnię DK10 w stronę Szczecina. - W kolejnych tygodniach utrudnienia w ruchu pojawią się też na autostradzie A6. Zmiany organizacji ruchu są wieloetapowe i będą się wielokrotnie zmieniać, dlatego prosimy kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie i zachowanie szczególnej ostrożności na węźle- apeluje GDDKiA.

W pierwszym etapie dalszej przebudowy węzła Kijewo będą prowadzone roboty związane z przygotowaniem niezbędnych poszerzeń i połączeń między jezdniami, tak aby były możliwe kolejne zmiany organizacji ruchu. Budowana jest również nowa łącznica relacji Kołbaskowo- Stargard, która powstanie w pierwszej kolejności, tak aby wprowadzać jak najmniejsze utrudnienia dla relacji Kołbaskowo- Stargard i Szczecin- Świnoujście. Do końca marca będą jeszcze trwały prace przy ekranach akustycznych przed skrzyżowaniem z ulicą Kurzą i Niedźwiedzią, w tym miejscu na jezdni w stronę Szczecina będzie okresowo zamykany prawy pas ruchu. W kwietniu planowane jest przeniesienie ruchu w obu kierunkach na jezdnię DK10 w stronę Szczecina. W kolejnych tygodniach zmiany w organizacji ruchu będą obejmowały również kierowców jadących autostradą A6.

Przebudowa węzła Kijewo to jedna z najdłużej trwających inwestycji drogowych w Szczecinie. Po problemach głównego wykonawcy, firmy Energopol, która ogłosiła upadłość, prace nabierają tempa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie podpisała już umowę z firmą Budimex, która dokończy inwestycję.  Prace w ostatnim etapie przebudowy węzła Kijewo obejmą wykonanie nowego wiaduktu nad autostradą A6 w ciągu jezdni DK10 w stronę Stargardu wraz z przebudową jezdni DK10. Na autostradzie A6 zostaną usunięte ostatnie stare betonowe płyty i w ich miejsce powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Wzdłuż autostrady zostaną wykonane jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. Powstaną również nowe łącznice, cztery po stronie południowej i dwie po stronie północnej. Prace mają zakończyć się w lipcu przyszłego roku.

źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie

Źródło: GDDKiA Oddział w Szczecinie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2