Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Czy w Grzędzicach powstanie dyskont?

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Jakiś czas temu do Urzędu Gminy w Stargardzie wpłynęło zapytanie o budowę obiektu handlowego w rejonie ulic Lipowej i Gryfa.

Czy w Grzędzicach powstanie dyskont?

Informacje o tym, że w Grzędzicach ma powstać dyskont pojawiły się już w połowie zeszłego roku. W lipcu w tej sprawie zostało nawet zwołane zebranie z mieszkańcami, w którym uczestniczył wójt Jerzy Makowski, zastępca Dorota Mazur oraz przewodniczący Rady Gminy Sebastian Janiak. Poinformowali wówczas, że działką w Grzędzicach interesuje się prywatny inwestor, a nawet kilku. - Ten teren jest przeznaczony na sprzedaż. Każdy właściciel ma prawo zbudować na swoim terenie wszystko, co jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego- tłumaczyła Dorota Mazur.

Na grudniowym posiedzeniu Komisji Gospodarki, Mienia Komunalnego i Budżetu o plany budowy obiektu handlowego pytała radna Agnieszka Bieniek. Wójt Gminy Stargard Jerzy Makowski wyjaśnił, że wpłynęło zapytanie, czy na działce gminnej pomiędzy ulicą Lipową, a ulicą Gryfa mógłby powstać taki obiekt. Wójt dodał też, że wcześniej inwestor chciał zlokalizować taki obiekt na prywatnej działce. Zastępca Wójta Dorota Mazur dodała, że wpłynął taki wniosek i wyjaśniła, że podjęto decyzję, żeby zanim ten teren zostanie przeznaczony do sprzedaży, wystąpić o warunki zabudowy, aby mieć pewność, że lokalizacja takiej inwestycji jest możliwa w tym miejscu. - Z tego co mi wiadomo trwają prace związane z uzyskaniem takiej decyzji o warunkach zabudowy- mówiła Zastępca Wójta.

Dorota Mazur informuje także, że w związku z otrzymanym wnioskiem o przeznaczenie do sprzedaży terenu nieruchomości będących w zasobie Gminy Stargard, zlokalizowanych w miejscowości Grzędzice, w rejonie ulic Gryfa i Lipowa, została podjęta decyzja o przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży. - W tym celu w pierwszej kolejności, z uwagi na brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, konieczne jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy- informuje Dorota Mazur. Dodaje także, że w obecnej chwili trwają prace związane z przygotowaniem wniosku oraz zebraniem dokumentów niezbędnych do ustalenia warunków zabudowy, dla inwestycji polegającej na budowie obiektu usługowego/handlowego.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2