Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Sparingowy tydzień Błękitnych Stargard

W tym tygodniu piłkarze Błękitnych Stargard rozegrali dwa sparingi.

To były ostatnie testy przed wznowieniem II ligi. Pierwszy mecz o punkty stargardzianie rozegrają w niedzielę 28 lutego. O 13:00 podejmą Śląsk II Wrocław.

Środowy sparing miał się odbyć w Stargardzie, ale został rozegrany w Koszalinie. Miejscowy Bałtyk wygrał z Błękitnymi 2:0. Co ciekawe stargardzki klub nie informował o przebiegu, ani wyniku tego spotkania. Krótkie sprawozdanie przedstawili natomiast gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już po czterech minutach.

Rzut karny wykorzystał Bartłomiej Putno. W 53. minucie jedenastkę zmarnowali Błękitni, a chwilę później wynik ustalił Sebastian Ginter. Siódmy zespół III ligi potwierdził wysoką formę w sobotę ogrywając innego II-ligowca, Bytovię Bytów (1:0 po golu Gintera).

Ostatni sparing przed ligą Błękitni mieli grać w Policach. Sobotni mecz odbył się jednak na sztucznej murawie w Stargardzie. Rywalem był Chemik, który w III lidze zajmuje 20. lokatę z zaledwie sześcioma punktami w 17 meczach.

Niespodziewanie to goście z Polic po czterech minutach byli na prowadzeniu. Dziewięć minut później odpowiedział Błażej Starzycki. Kolejne bramki dołożyli Jan Andrzejewski i Filip Karmański, a Błękitni zwyciężyli 3:1.

Oby ten mecz zapoczątkował lepszą serię. Tym bardziej, że na początek wiosny dwa domowe pojedynki. W ostatnim sparingu zdecydowanie dłużej niż wcześniej grali piłkarze, którzy prawdopodobnie będą tworzyć podstawową jedenastkę. W tym gronie było czterech nowych graczy pozyskanych w zimowym okienku transferowym. Zabrakło tylko Bartosza Bonieckiego.