Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Sypnęło śniegiem, niebezpiecznie na zachodniopomorskich drogach

Dodano: miesiąc temu Autor:

Początek tygodnia przyniósł ze sobą długotrwałe opady śniegu, które najbardziej dał się we znać kierowcom.

Sypnęło śniegiem, niebezpiecznie na zachodniopomorskich drogach

Mimo sprzętu pracującego na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych, drogi nadal są białe.

Poniedziałkowa aura okazała się niezbyt łaskawa dla kierowców. Padający śnieg znacznie utrudniał przemieszczanie się po mieście i drogach regionu. Drogi w wielu miejscach pozostają białe, mimo że na ulice wyjechał ciężki sprzęt. Nie obyło się również bez niebezpiecznych zdarzeń. Do najpoważniejszych doszło na podszczecińskim odcinku autostrady A6 w rejonach węzłów Klucz i Podjuchy. W godzinach popołudniowych zderzyło się tam aż 10 pojazdów. W kolizji brało udział 6 ciężarówek, autobus i 3 samochody osobowe. Cztery osoby zostały przebadane na miejscu, pozostałym nic się nie stało. W godzinach wieczornych doszło do kolejnego wypadku, tym razem tragicznego. Osobowy Citroen wbił się w naczepę samochodu ciężarowego. Na miejscu śmierć poniosły dwie osoby.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na drogach krajowych województwa zachodniopomorskiego pracuje obecnie 80 pługów i pługopiaskarek. - Zaangażowanie sprzętu jest na 100 proc.- informuje GDDKiA. Obecnie strefa opadów śniegu przesuwa się od południa w kierunku północnego-wschodu. Opady mogą się utrzymywać do godzin nocnych. - Prosimy o zachowanie ostrożności- apelują pracownicy GDDKiA.

Sprzęt do odśnieżania wyjechał również na drogi wojewódzkie. W przypadku wystąpienia na drogach niekorzystnych warunków atmosferycznych, w Rejonach Dróg Wojewódzkich podejmowane są decyzje dotyczące pracy sprzętu. W tym roku może w każdej chwili pracować 66 solarek z pługami, dodatkowo ponad 75 pługów, 5 piaskarek, 14 rozsypywarek chodnikowych oraz kilkadziesiąt równiarek i spycharek. Przy znaczących utrudnieniach w ruchu mogą zostać wprowadzone również pługi wirnikowe.

Zimowym utrzymaniem dróg na terenie powiatu stargardzkiego zajmuje się firma Trans-Masz na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych. Jest odpowiedzialna za odśnieżanie blisko 230 km dróg. Sieć dróg objętych zimowym utrzymaniem w powiecie podzielono na cztery obręby działania. W każdym z nich wyznaczono trasy, podzielone według kolejności odśnieżania. W pierwszej kategorii ujęto drogi o istotnym znaczeniu dla komunikacji i transportu publicznego, gwarantujące połączenia z siedzibami miast i gmin powiatu. Ustalono, że zabezpieczenie przejezdnych odcinków tras zgodnie ze standardem poszczególnych kategorii odśnieżania, powinno być wykonane w czasie 4- 5 godzin od wystąpienia niekorzystnych warunków. Powiat na zimowe utrzymanie sieci dróg przeznaczył ogółem 360 tys. zł.

Foto: kamera GDDKiA

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria