Dzisiaj jest: 2.5.2024, imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Druga sparingowa porażka Błękitnych. Liga wraca za cztery tygodnie

Piłkarze Błękitnych Stargard zakończyli tygodniowy obóz w Rewalu.

W drodze powrotnej zmierzyli się z ósmą drużyną III ligi, Pogonią II Szczecin. Mecz odbył się w Szczecinie, na sztucznej, zadaszonej murawie.

Gospodarze zwyciężyli 4:2. Bramki dla rezerw Pogoni zdobyli: Kacper Łukasiak, Jakub Kuzko, Mariusz Fornalczyk i Kacper Zaborski. Dla Błękitnych w 8. minucie strzelił Błażej Starzycki, a w 69. minucie trafił Przemysław Brzeziański. Z powodu kontuzji nie zagrali: Hubert Krawczun, Dawid Polkowski, Oskar Ryk, Jakub Ostrowski, Błażej Klimek.

To druga sparingowa porażka Błękitnych z III-ligowcem. W środę lepsza okazała się Flota Świnoujście (1:0). Z jednej strony to niespodzianki, ale rywale, choć trochę niżej notowani, to nie jest to taka przepaść, żeby nie mogli wygrać z Błękitnymi. Tym bardziej w sparingach, gdy trenerzy sprawdzają różne ustawienia, oszczędzają graczy zmagających się z urazami, a do tego na obozie zwiększone były obciążenia treningowe.

Czy ta praca przyniesie zamierzony efekt w odpowiednim momencie? O tym przekonamy się już niedługo, bo II liga wznowi rozgrywki dokładnie za cztery tygodnie. W ostatni weekend lutego Błękitni podejmą rezerwy Śląska Wrocław, a tydzień później również w Stargardzie zmierzą się z KKS-em Kalisz.

Pogoń II Szczecin - Błękitni Stargard 4:2

Skład Błękitnych: Dominik Sasiak (46’ Tobiasz Weinzettel) - Bartosz Sitkowski (46’ Jakub Sawczak), Krystian Kujawa, Mateusz Bochnak (46’ Tomasz Kaczmarek), Adrian Kwiatkowski (80’ Paweł Jałoszyński), Daniel Wajsak, Filip Karmański, Michał Cywiński (65’ Paweł Pelikan), Damian Niedojad (46’ Przemysław Brzeziański), Aleksander Theus (46’ Gracjan Groński, 67’ zmiana powrotna), Błażej Starzycki (46’ Bartosz Boniecki, 65’ Dominik Lis).