Dzisiaj jest: 24.4.2024, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Sparingowe zwycięstwo Błękitnych Stargard

Za Błękitnymi Stargard pierwszy sparing przed rundą wiosenną.

II-ligowiec wygrał u siebie z Vinetą Wolin 3:0. W pierwszej połowie gole zdobyli Mateusz Bochnak i Przemysław Brzeziański, a po zmianie stron z rzutu karnego trafił Jakub Ostrowski.

Goście to lider zachodniopomorskiej IV ligi. Vineta w 20 meczach zdobyła 42 punkty. Tyle samo punktów ma druga w tabeli Kluczevia Stargard. W tej samej lidze występują rezerwy Błękitnych, które z 21 punktami zajmują po rundzie jesiennej 19. lokatę.

W sobotnim sparingu z powodu kontuzji nie zagrali: Oskar Ryk, Hubert Krawczun i Mariusz Rzepecki. Ze względu na drobne urazy nie wystąpili Adrian Kwiatkowski i Dawid Polkowski.

Są też inne kadrowe wieści. Do III-ligowego Górnika Konin został wypożyczony Marcin Rajch. Do grającej na tym samym poziomie Unii Swarzędz będzie wypożyczony Paweł Bednarski. Bramkarz Konrad Skuza został natomiast przesunięty do drużyny rezerw. Z wypożyczenia do Kluczevii Stargard wrócił do Błękitnych prawy obrońca, Gracjan Groński, który dostanie szansę pokazania się na szczeblu centralnym.

W pierwszym zespole zadebiutował w sobotę wychowanek Błękitnych, bramkarz Daniel Stereńczak (rocznik 2005). Do kadry dołączył także młody bramkarz z IV-ligowej Wieży Postomino, Maciej Zieniewicz.

W piątek klub poinformował natomiast, że związał się 1,5-letnim kontraktem z Danielem Wajsakiem. To definitywny transfer z III-ligowego Podhala Nowy Targ, w którym 22-latek grał w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Wcześniej był zawodnikiem grup młodzieżowych Górnika Zabrze, a w 2018 roku wystąpił w siedmiu meczach Fortuna I ligi dla Chrobrego Głogów. Nowy obrońca trenował z Błękitnymi od początku okresu przygotowawczego.

Stargardzka drużyna wyjeżdża na obóz do Rewala, gdzie spędzi najbliższy tydzień. W środę rozegra sparing z Flotą Świnoujście, a po powrocie z Rewala zmierzy się w sobotę z rezerwami Pogoni Szczecin.

Błękitni Stargard - Vineta Wolin 3:0 (2:0)
1:0 - Mateusz Bochnak 5’
2:0 - Przemysław Brzeziański 23’
3:0 - Jakub Ostrowski (k.) 55’

Skład Błękitnych w I połowie: Dominik Sasiak - Błażej Klimek, Krystian Kujawa, Mateusz Bochnak, Daniel Wajsak, Tomasz Kaczmarek, Michał Cywiński, Aleksander Theus, Błażej Starzycki, Jakub Sawczak, Przemysław Brzeziański.

II połowa: Tobiasz Weinzettel (75’ Daniel Stereńczak) - Bartosz Sitkowski, Bartosz Boniecki, Filip Karmański, Jakub Ostrowski, Damian Niedojad, Gracjan Groński, Dominik Lis, Paweł Pelikan, Paweł Jałoszyński, Bartosz Mucha.