Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Jest wykonawca rozbudowy placów zabaw przy ul. Armii Krajowej i Przybosia

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Urząd Miejski w Stargardzie poinformował o wyborze wykonawcy rozbudowy placów zabaw przy ul. Armii Krajowej i Przybosia.

Jest wykonawca rozbudowy placów zabaw przy ul. Armii Krajowej i Przybosia

Dla dzieci korzystających z placów zabaw zostaną zamontowane nowe zabawki i urządzenia.

Prezydent Rafał Zając zatwierdził protokół komisji przetargowej z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na rozbudowę i przebudowę placów zabaw przy ul. Armii Krajowej i ul. Przybosia w Stargardzie. Przetarg ogłoszony przez Urząd Miejski podzielony był na dwie części. Wykonanie zamówienia w obu z nich powierzono spółce TLS SPORT ze Szczecina. Rozbudowa placu zabaw przy ul. Armii Krajowej będzie kosztowała 215 963,74 zł, a rozbudowa placu zabaw przy ul. Przybosia- 226 214,72 zł.

Plac zabaw na os. Pyrzyckim zostanie rozbudowany

Rozbudowa placu zabaw przy ul. Armii Krajowej realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pod nazwą "Aranżacja zielonych miejsc wypoczynki oraz rozbudowa osiedlowego placu zabaw przy u. Armii Krajowej". Głównym celem inwestycji na osiedlu Pyrzyckim jest aranżacja zielonych miejsc wypoczynku oraz rozbudowa placu zabaw wraz z montażem elementów małej architektury na terenie inwestycji. Miejsca wypoczynku planuje się utwardzić kostką betonową na planie półkola. Dookoła zaprojektowano nasadzenia z tawuły japońskiej, berberysa Thunberga i klonu pospolitego. Na placykach zamontowane zostaną po dwie ławki z oparciem.

Rozbudowa będzie również polegała na powiększeniu istniejącego placu wraz z przesunięciem części ogrodzenia i montażem nowego, umieszczeniu dodatkowych elementów wyposażenia, wykonaniu utwardzonego dojścia i montażu elementów małej architektury. Zaprojektowano powiększenie terenu utwardzonego przy istniejącym stole do tenisa i montaż stołu betonowego do gry w piłkarzyki. Wzdłuż ciągu pieszego i przy placu zabaw zaplanowano nasadzenia klonu pospolitego i klonu jawor. Planuje się też przesadzenie w inne miejsce 4 klonów zlokalizowanych przy placu zabaw oraz dosianie trawy w miejscach tego wymagających. Na terenie inwestycji zaplanowano również montaż ławek i koszy na śmieci. Na placu zabaw pojawią się dwa nowe zestawy zabawowe, huśtawka rodzinna, koparka, ścianka papier, kamień, nożyce, gra chodnikowa oraz betonowy stół do gry w piłkarzyki.

Dzieci zyskają nowoczesne miejsce zabaw przy ul. Przybosia

Przebudowa placu zabaw przy ul. Przybosia realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pod nazwą "Rodzinny plac zabaw (plac zabaw dla dzieci, siłownia dla dorosłych) ul. Żeromskiego". Projektowana inwestycja zlokalizowana u zbiegu ulicy Przybosia i drogi wewnętrznej ma na celu przebudowę istniejącego placu zabaw i terenu rekreacyjnego z przeznaczeniem na rodzinny plac zabaw bez zmiany jego funkcji. Zaprojektowano również urządzenia zabawowe dla dzieci i siłowni zewnętrznej, ogrodzenie i uporządkowanie terenu wraz z montażem elementów małej architektury.

Inwestycja swoim zakresem obejmuje demontaż istniejących urządzeń zabawowych, ławek, koszy na śmieci i innych elementów, rozbiórkę istniejących nawierzchni utwardzonych i uporządkowanie terenu. Jedną huśtawkę planuje się pozostawić. Plac zabaw będzie miał nawierzchnię piaszczystą. Na terenie działki planuje się montaż urządzeń zabawowych i tablicy z regulaminem. W części północnej zaprojektowano siłownię zewnętrzną na nawierzchni trawiastej (4 podwójne urządzenia fitness). Dodatkowo na terenie inwestycji planuje się montaż elementów małej architektury, tj. ławek i koszy na śmieci. Na placu zabaw pojawią się nowe urządzenia, m.in. zestawy zabawowe, karuzela, lokomotywa i zjeżdżalnia.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria