Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Alicja i Leon najpopularniejsi

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Mamy już statystyki za 2020 r. z Urzędu Stanu Cywilnego w Stargardzie.

Alicja i Leon najpopularniejsi

Rodzice dla urodzonych dziewczynek najchętniej wybierali imię Alicja, a dla chłopców – Leon. Najwięcej nowych stargardzian przyszło na świat w czerwcu. Na ślub wybierano przede wszystkim sierpień i wrzesień. 29 par zdecydowało się na zawrzeć małżeństwo poza USC.
 

W 2020 r. w naszym mieście urodziło się 571 dzieci. Oprócz Alicji i Leona wśród świeżo upieczonych rodziców popularnością cieszyły się także imiona Hanna, Zuzanna, Maja, Mikołaj, Jan oraz Antoni. Zgodnie z rejestrem osób zameldowanych na pobyt stały w ubiegłym roku w Stargardzie było 61 736 mieszkańców oraz 995 zameldowanych na pobyt czasowy. W naszym mieście jest aż o 3 546 więcej pań niż panów (kobiety – 32 641, mężczyźni – 29 095).
 

W ubiegłym roku wydano prawie 10 000 Stargardzkich Kart Mieszkańca, a 4657 osób odebrało swoje dowody osobiste. W Stargardzie mamy 4 stulatków. W 2021 r. te wyjątkowe urodziny będzie obchodziło 5 kolejnych mieszkańców. W grudniu 2020 r. mieliśmy zameldowanych dokładnie 267 obcokrajowców. Pochodzą w przewadze z Ukrainy, ale również z Maroka czy Wietnamu.
 

W ubiegłym roku zarejestrowano 799 zgonów. Pod tym względem najtrudniejszy był grudzień, kiedy odeszło najwięcej stargardzian.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria