Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Nowy bramkarz w Błękitnych Stargard

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Błękitni Stargard nie zwalniają tempa.

Nowy bramkarz w Błękitnych Stargard

Nie skończył się jeszcze pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej, a klub zakontraktował trzech nowych piłkarzy. Najnowszym, ogłoszonym w sobotę nabytkiem jest bramkarz Tobiasz Weinzettel (24 lata, 188 cm). Wcześniej do zespołu dołączyli Adrian Kwiatkowski i Bartosz Boniecki.

Nowy golkiper trafił do Błękitnych na półroczne wypożyczenie z Odry Opole. W umowie jest opcja transferu definitywnego na kolejny sezon. Klub informuje, że na celowniku jest jeszcze dwóch, trzech zawodników w tym doświadczony obrońca. Trenerzy chcą zamknąć kadrę do 23 stycznia. Wtedy rozpocznie się obóz przygotowawczy w Rewalu.

Tobiasz Weinzettel był testowany od poniedziałku, czyli początku przygotowań do rundy wiosennej. W II lidze rozegrał 34, a w Fortuna I lidze 26 spotkań. To wszystko w barwach Odry Opole, z którą w sezonie 2016/2017 awansował na zaplecze PKO Ekstraklasy. Nowy piłkarz Błękitnych ma też w CV Wisłę Kraków, ale w sezonie 2018/2019 nie doczekał się występu w PKO Ekstraklasie. W 2019 roku rozegrał natomiast 13 spotkań w niemieckim 1.FC Bocholt (Oberliga, piąty poziom rozgrywkowy). Później wrócił do Odry Opole, ale wystąpił tylko w jednym spotkaniu obecnego sezonu.

To bardzo ważny transfer. Golkiper był uważany za duży talent, ale jego kariera nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami. W II lidze powinien być jednak dużym wzmocnieniem, co będzie niezbędne dla poprawy wyników. Stargardzianie w 17 meczach zdobyli 17 punktów, co plasuje ich na 14. lokacie. Oczywiście Weinzettel musi jeszcze wygrać rywalizację o miejsce w składzie. Jesienią w 12 meczach wystąpił doświadczony Mariusz Rzepecki, a w pięciu bronił młodzieżowiec Dominik Sasiak.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria