Dzisiaj jest: 7.5.2024, imieniny: Augusta, Gizeli, Ludomiry

Puchary dla najlepszych

Dodano: 3 lata temu

Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumował współzawodnictwo sportowe szkół powiatu stargardzkiego w roku szkolnym 2019/2020.

Najlepsi otrzymali puchary, a także sprzęt sportowy. Młodzi zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach lekkoatletycznych, ale też w szachach i pływaniu. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół z całego powiatu.

- Gratuluję wam przede wszystkim sukcesów indywidualnych, bo wiem, że wymagają naprawdę wiele pracy. To właśnie te pojedyncze wyniki złożyły się na drużynowe osiągnięcia szkół. W tym szczególnym czasie udowodniliście, że trenować można w każdych warunkach – także samodzielnie albo w klubach sportowych. Życzę wam, żeby ten rok szkolny i dalsza rywalizacja sportowa jak najszybciej wróciły do normalności – mówi prezydent Rafał Zając.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa współzawodnictwo szkół wyglądało nieco inaczej. Zawody zakończyły się już w marcu. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych – w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz w Licealiadzie.

W Igrzyskach Dzieci najlepsi okazali się młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 5. Tuż za nimi znaleźli się uczniowie SP nr 4, a na trzecim miejscu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej bezkonkurencyjni byli zwodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drugie miejsce zajęła Piątka. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie z SP nr 3. Dodatkowo Czwórka odniosła sukces na szczeblu ogólnopolskim. W finale krajowym sztafetowych biegów przełajowych młodzi sportowcy z naszego miasta zajęli trzecie miejsce.

Najstarsi uczniowie rywalizowali w ramach Licealiady. W roku szkolnym 2019/2020 zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z II LO, a trzeci stopień podium zajęła ekipa z Zespołu Szkół nr 2.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard