Dzisiaj jest: 23.1.2021, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Powiat Stargardzki - komunikat

Dodano: 2 miesiące temu

Stacja Dolice: przejazd kolejowy dostępny nadal dla kierowców i mieszkańców.

Powiat Stargardzki - komunikat

Wykonawca przebudowy odcinka kolejowej magistrali Szczecin- Poznań zmienił decyzję, wycofując się z planowanego zamknięcia przejazdu na stacji w Dolicach. Nowa organizacja ruchu na tym fragmencie drogi wojewódzkiej nr. 122, uwzględniająca objazdy zamkniętego przejazdu kolejowego, miała obowiązywać od poniedziałku 23 listopada. Nieoczekiwanie główny wykonawca przebudowy zmienił zdanie. Przejazd nadal pozostaje dostępny dla kierowców.
 

Informując o zmianach wykonawca nie podaje przyczyny, ograniczając się tylko do stwierdzenia, że planowane zamknięcie przejazdu na stacji w Dolicach „zostało przesunięte w czasie z przyczyn formalnych”. Nie podaje również kolejnego terminu zamknięcia przejazdu. Można jedynie domniemywać o innych przesunięciach w kalendarzu prac przy przebudowie magistrali, które zdecydowały o odroczeniu terminu planowanych robót w Dolicach.
 

Na razie więc mieszkańcy oraz kierowcy mogą bez przeszkód korzystać z przejazdu. To newralgiczne miejsce, ze skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr. 122 z drogą powiatową w stronę Bralęcina. Zamknięcie przejazdu oznaczałoby również utrudnienia na samej wojewódzkiej „122” z Krajnika Dolnego przez Krzywin, Banie, Pyrzyce i Dolice w kierunku Piasecznika.

Wprawdzie wykonawca  nie jest obecnie w stanie poinformować o nowym terminie zamknięcia, jednak spodziewamy się, że zrobi to z odpowiednim wyprzedzeniem, oszczędzając tym razem zamieszania wokół przejazdu na stacji w Dolicach.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Polski Cukier Toruń. GALERIA