Dzisiaj jest: 23.1.2021, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Szykują się kolejne remonty w drodze do Szczecina

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Drogowcy nie poprzestają na budowie i remontach dróg między Stargardem, a Szczecinem.

Szykują się kolejne remonty w drodze do Szczecina

Jedne inwestycje jeszcze się nie skończyły, a już planowane są kolejne.

Ku końcowi zmierza budowa drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Zieleniewa i Morzyczyna. Na jezdni wykonywane są ostatnie prace porządkowe, pojawiły się już znaki poziome. W poniedziałek w rejonie węzła Kobylanka zamknięto skrzyżowanie DK10 z drogą do miejscowości Niedźwiedź. To połączenie zastąpiła droga wspomagająca Niedźwiedź-Zdunowo. Zmiany te służą również wprowadzeniu oznakowania drogi ekspresowej na DK10 od granicy miasta Szczecin do węzła Stargard Zachód.

Niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowała oferty na dokończenie przebudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo, łączącego A6 z DK10. Prace będą obejmowały 3 etap, czyli wszystkie pozostałe do wykonania prace. Wpłynęły 4 oferty wykonawców, które są teraz sprawdzane. Najniższą cenę, 59,86 mln zł, zaoferowała firma Budimex. Obecnie na węźle Szczecin Kijewo kończone są roboty obejmujące jezdnię DK10 w stronę Szczecina z nowym wiaduktem oraz dwie łącznice. Z nowych łącznic można już korzystać, a przed końcem tego roku zostanie uruchomiona nowa jezdnia DK10. Są to dwa, spośród trzech etapów dokończenia przebudowy tego ważnego połączenia autostrady A6 z DK10. W trzecim etapie roboty obejmą przede wszystkim wykonanie nowego wiaduktu węzła na jezdni DK10 w stronę Stargardu, przebudowę jezdni autostrady A6 oraz pozostałych do wykonania łącznic i jezdni zbiorczo-rozprowadzających w ciągu autostrady A6. Będzie to komplet prac niezbędnych do zakończenia przebudowy węzła.

Trzy nowe ronda ze Stargardu do Morzyczyna

W najbliższym czasie trzy nowe ronda powstaną pomiędzy Stargardem a Morzyczynem. Pierwsze z nich w okolicach budowanego centrum handlowego przy stacji BP. Inwestor, firma Saller Polbau, zobowiązał się do budowy ronda ze wszystkimi elementami tej inwestycji, biorąc wszystkie koszty na siebie. Nowe rondo ma zapewnić dojazd klientom centrum handlowego, w którym zlokalizowana będzie m.in. Castorama. W ocenie Zarządu Dróg Powiatowych budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym jest niezbędna, by zapewnić poprawne i bezpieczne użytkowanie tego odcinka drogi.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że pracuje nad dokumentacją budowy dwóch rond w okolicach węzła Stargard Zachód. Powodem zmiany organizacji ruchu w tym miejscu jest to, że kierowca jadąc od strony Morzyczyna, Zieleniewa i chcąc na tym węźle wjechać na DK10 w stronę Szczecina, musi pojechać kilometr dalej, zawrócić na rondzie w Lipniku i wtedy wjechać tą istniejącą łącznicą od Stargardu na Szczecin. Ronda od strony zachodniej i od strony wschodniej spowodują, że wszystkie relacje skrętne będą zapewnione. Dokumentacja wraz z kosztorysem inwestycji mają być gotowe w przyszłym roku.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - Polski Cukier Toruń. GALERIA