Dzisiaj jest: 15.5.2021, imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Jesienne porządki na drogach powiatu

Dodano: 6 miesięcy temu

Doraźne remonty i prace porządkowe na drogach powiatu stargardzkiego prowadzą ekipy drogowców Zarządu Dróg Powiatowych.

Jesienne porządki na drogach powiatu

Obok większych projektów, zrealizowanych w ostatnim czasie, istotne są również codzienne, drobne prace utrzymaniowe w wybranych miejscach rozległej sieci dróg powiatu.

Ekipy służby drogowej Oddziału Dróg Powiatowych w Chociwlu, dokonały m.in. wymieniły zniszczony odcinek chodnika wzdłuż ulicy Kossaka w Stargardzie. Oczyszczono również nawierzchnię drogi powiatowej w miejscowości Storkowo, wymieniając także zniszczony drogowskaz na krzyżówce w stronę Studnicy.
 

Wykonano także drobne prace na odcinku drogi w Sownie. Przez miejscowość gminy Stargard biegnie droga powiatowa 1709 Z.  Toczą się tu również roboty, związane z rozgraniczeniem działek sąsiadujących z pasem drogowym, przed planowanym kolejnym etapem przebudowy drogi.  Chodził przede wszystkim o poszerzenie terenu, które umożliwi wytyczenie nowego chodnika i ścieżki rowerowej w Sownie. Związane jest  to z przestawieniem ogrodzeń 48 prywatnych posesji, graniczących bezpośrednio z pasem drogi. Powiat Stargardzki ubiega się o dofinansowanie przebudowy z Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych.
 

Wracając zaś do drobnych prac, drogowcy czyszczą również znaki, jak choćby ten w Żarowie oraz uzupełniają ubytki w znakach drogowych na odcinku drogi z Ognicy do Szadzka. Niestety, dość często dochodzi do przypadków dewastacji lub kradzieży znaków, co bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu ruchu- z czego być może sprawcy takich czynów nie do końca zdają sobie sprawę.
 

Tego typu prace chociaż drobne na tle innych większych projektów, zrealizowanych w ostatnim czasie na drogach powiatu, są jednak niezmiernie ważne. W myśl reguły głoszącej, że nasza codzienność złożona jest z drobiazgów, uzupełnienie brakującego znaku lub prace porządkowe na skrzyżowaniach mają swoją wagę, choćby w kontekście bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA