Dzisiaj jest: 29.7.2021, imieniny: Marty, Konstantego, Olafa

Rozpoczął się rok szkolny. Kiedy pierwsze wolne?

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

We wtorek, 1 września, ok. 4 mln 650 tys. uczniów po raz pierwszy w nowym roku szkolnym 2020/2021 zasiadło w szkolnych ławkach.

Rozpoczął się rok szkolny. Kiedy pierwsze wolne?

Sprawdziliśmy ile dni nauki i odpoczynku czeka uczniów do kolejnych wakacji.

Nowy rok szkolny będzie znacznie różnił się od poprzednich. Aby umożliwić bezpieczny powrót do szkół, przygotowane zostały odpowiednie regulacje prawne, wytyczne sanitarne GIS, MZ i MEN oraz zalecenia dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek. Dzięki współpracy z Ministerstwem Zdrowia do szkół w całej Polsce trafi ponad 50 mln maseczek i 5 mln litrów płynów do dezynfekcji, a także blisko 75 tys. termometrów bezdotykowych.

Rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego przewiduje, że pierwszym dniem rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych jest pierwszy powszedni dzień września. W tym roku był to wtorek, 1 września. Tego dnia we wszystkich szkołach odbyły się uroczyste apele i zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Mimo, że wakacje dopiero się skończyły, wielu młodych ludzi już myśli o kolejnych dniach wolnych od nauki. Pierwsze będą 14 października oraz 1 i 11 listopada. Dłuższa okazja do odpoczynku pojawi się dopiero w grudniu. W tym roku przerwa świąteczna tradycyjnie potrwa od 23 do 31 grudnia. Uczniowie nie pójdą do szkoły także 6 stycznia, w związku ze świętem Trzech Króli. Kolejnym dłuższym czasem wolnym od szkoły będą ferie zimowe. Województwo zachodniopomorskie w 2021 roku jako jedno z pierwszych będzie miało przerwę od nauki od 18 do 31 stycznia. Przerwa wielkanocna potrwa od 1 do 6 kwietnia. Wolne od szkoły będzie także 1 maja i 3 czerwca.

W sumie w roku szkolnym 2020/2021 przewidziano 188 dni nauki. Terminy egzaminu ósmoklasisty i matur ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 25 czerwca.

 

Źródło grafiki: MEN

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2