Dzisiaj jest: 2.12.2020, imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Są wstępne wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych w powiecie stargardzkim

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!

Dyrektorzy sześciu szkół ponadpodstawowych i zespołów szkół prowadzonych przez Powiat Stargardzki, dysponują już wynikami naboru uczniów do swoich placówek.

Są wstępne wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych w powiecie stargardzkim

Można więc w przybliżeniu określić liczbę nowo przyjętych,  którzy rozpoczną naukę w  wybranej przez siebie szkole.
 

Zestawienie otwiera I Liceum Ogólnokształcące. Nowy rok szkolny 2020/21 w sześciu oddziałach klas pierwszych, rozpocznie ogółem 180 uczniów. W „Starym Ogólniaku” absolwenci wybierali kierunki: matematyczno- fizyczny i geograficzny, społeczno- prawny, medyczny oraz psychologiczno- pedagogiczny, przy czym największa popularnością cieszył się kierunek medyczny, wybrany przez 60 osób.
 

W II Liceum Ogólnokształcącym, do sześciu oddziałów  przyjęto w sumie 196 uczniów klas pierwszych. Ubiegający się o przyjęcie mogli wybierać spośród kierunków biologiczno- chemiczno- matematycznego, lingwistyczno- prawnego, a także wprowadzenia do psychologii, turystyczno- językowego i przygotowania wojskowego, o profilu bezpieczeństwo publiczne. Najczęściej wybierano profil lingwistyczno- prawny, gdzie przyjęto 64 osoby.
 

Nowy rok nauki w Zespole Szkół Nr 1 rozpocznie natomiast ogółem 258 uczniów klas pierwszych- łącznie w 10 planowanych oddziałach. Wybierano tu różnorodne profile kształcenia w ramach Technikum Zawodowego nr 1, oraz Branżowej Szkoły I i II stopnia. Przy czym w „Parku”  jest jeszcze 48 wolnych miejsc dla absolwentów- szczególnie w profilowanym technikum i szkołach branżowych.
 

Z kolei w Zespole Szkół Nr 2 na stargardzkim Osiedlu Zachód, naukę rozpocznie 212 uczniów klas pierwszych, w 7 planowanych oddziałach. Absolwenci mogli wybierać profile kształcenia, oferowane przez Technikum Zawodowe Nr 2 i Branżową Szkołę I Stopnia. Kształcenie rozpoczną zatem uczniowie kierunków: informatycznych,  spedycji i logistyki, ekonomicznych, a także hotelarskich. Po zakończonym naborze „Dwójka” dysponuje jeszcze szesnastoma wolnymi miejscami dla zainteresowanych.
 

Listę uczniów klas pierwszych skompletował też wstępnie Zespół Szkół Budowlano- Technicznych, gdzie przyjęto ogółem 145 osób w 6 oddziałach. Dla ubiegających się o przyjęcie przygotowano miejsca w Technikum Zawodowym Nr. 3 oraz Branżowych Szkołach I i II stopnia. Największym wzięciem w „Budowlance” cieszył się wielozawodowy profil w ramach Branżowej Szkoły I Stopnia, który wybrało 59 osób oraz kierunek- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Zainteresowani przyjęciem mogą jeszcze aplikować do ZSBT, gdzie czeka  37 wolnych miejsc.
 

Nowy rok nauki w Zespole Szkół Nr 5, rozpocznie natomiast 135 uczniów klas pierwszych w 7 oddziałach. „Piątka” wprowadza też nowy kierunek: technik programista, obok istniejącego już profilu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Naukę w ZS 5 osoby przyjęte do klas pierwszych rozpoczną w ramach Technikum Zawodowego Nr 5, Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Po zakończony naborze „Piątka” oferuje zainteresowanym ogółem 40 wolnych miejsc.
 

Jest zatem szansa na przyjęcie do szkół i techników, szczególnie o profilach zawodowych. Ostateczne wyniki naboru będą natomiast znane tuż przed pierwszym dzwonkiem w tym wyjątkowym roku nauki, który zainaugurują wszyscy  w dynamicznych warunkach pandemii.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaduszkowe Jam Session. BUDZOWSKI. art