Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Kredyt hipoteczny a kalkulator zdolności kredytowej - jak korzystać?

Dodano: miesiąc temu Autor:

Kredyt hipoteczny to niezwykle poważne zobowiązanie,

Kredyt hipoteczny a kalkulator zdolności kredytowej - jak korzystać?

które przez lata daje się odczuć portfelu. Nie każdy jednak ma tak samo duże szanse na jego otrzymanie. Kluczem do sukcesu w tym obszarze jest bowiem odpowiednio wysoka zdolność kredytowa. Banki niestety nie udzielają dokładnych informacji, jakie czynniki biorą pod uwagę, analizując zdolność kredytową.
 
Biorąc pod uwagę doświadczenia innych klientów, jesteśmy jednak w stanie oszacować, jaka zdolność kredytowa jest wystarczająca. Pomoże w tym kalkulator zdolności kredytowej. Jak z niego korzystać?

Kredyt hipoteczny – kalkulator zdolności kredytowej
Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które towarzyszy nam przez długie lata. Zdecydowanie więc nie można zaciągać go w każdym banku. Co więcej, nie każdy bank będzie tak samo skłonny, żeby udzielić Ci finansowania. Niektóre banki mają bowiem mniej restrykcyjne wymagania niż inne. Powoduje to, że kiedy jeden bank odrzuci Twój wniosek o kredyt hipoteczny, inny może chętnie go przyjść. Kryteria, jakie przyjmują banki do oceny zdolności kredytowej, są jednak dość zbliżone. Możesz więc oszacować, czy masz szansę na kredyt hipoteczny, czy też nie.
 

Kalkulator zdolności kredytowej na kredyt hipoteczny – jak korzystać?

Kalkulator zdolności kredytowej znajdziesz w sieci. Jest on dostępny całkowicie za darmo. W porównaniu do kalkulatora kredytów gotówkowych czy hipotecznych kalkulator zdolności kredytowej wymaga wypełnienia znacznie większej ilości okienek. Musisz bowiem podać dużo więcej informacji. Analitycy bankowi określając zdolność kredytową, biorą pod uwagę szereg danych o Tobie, które pozwalają im nakreślić Twój sytuację finansową. W ten sam sposób stara się działać kalkulator zdolności kredytowej, jednak w porównaniu z wnioskiem kredytowym jest bardzo uproszczony.
 
Jakie informacje musisz wpisać do kalkulatora zdolności kredytowej?

- okres spłaty kredytu, który Cię interesuje,
- wysokość oprocentowania interesującego Cię kredytu,
- typ raty, którą preferujesz (równe lub malejące),
- limity na kartach kredytowych,
- łączna wysokość rat spłaty zaciągniętych kredytów,
- łączna kwota innych Twoich stałych zobowiązań,
- miesięczny dochód Twojego gospodarstwa domowego,
- liczba osób w Twoim gospodarstwie domowym.

 

Kalkulator zdolności kredytowej – dlaczego warto wykorzystać?

Kalkulator zdolności kredytowej to ogromne ułatwienie, dzięki któremu w szybki sposób dowiesz się, jakie masz szanse na kredyt hipoteczny. Nie tylko jednak podpowie Ci, jak wysoki kredyt możesz wziąć, ale również, w jakim banku masz szansę na takie finansowanie. Dzięki temu nie będziesz musiał przeglądać kilkunastu ofert kredytowych, a jedynie skupisz się na tych naprawdę istotnych, czyli tych, na które masz realną szansę. Poza rekomendowaną ofertą znajdziesz również inne oferty bankowe, które możesz przejrzeć, aby dowiedzieć się, która opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza.
 

Zdolność kredytowa – czy możesz ją poprawić?

Zdolność kredytowa to element, który możesz poprawić, jeśli tylko wiesz jak się do tego zabrać. Znając zakres informacji, które analitycy biorą pod uwagę, kiedy oceniają potencjalnych klientów, możesz polepszyć swoją sytuację finansową. Warto więc pamiętać, że kluczowym elementem wpływającym na zdolność kredytową jest stosunek dochodu do wydatków. Innymi słowy, jeśli zarabiasz dużo, a przy tym niewiele wydajesz, masz większe szanse na pozytywną decyzję kredytową.
 
Żeby polepszyć swoją sytuację finansową, wcale nie musisz jednak zmieniać pracy i zarabiać wiele więcej. Czasem wystarczy trochę ograniczyć pojawiające się wydatki. Oszczędności możesz szukać na przykład, zmieniając dostawcę usług telekomunikacyjnych lub rezygnując z płatnych materiałów subskrypcyjnych. Dobrym rozwiązaniem jest również spłacenie zaległych pożyczek oraz sprzętu zakupionego na raty. Na poprawienie zdolności kredytowej działa też skutecznie rozliczenie kredytów gotówkowych. Pamiętaj również, żeby sprawdzić, jak wygląda Twoja sytuacja w bazach dłużników. W tym nie pomoże Ci kalkulator zdolności kredytowej. Kredyt hipoteczny będzie jednak nieosiągalny, jeśli Twoja historia kredytowa jest niekorzystna.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA