Dzisiaj jest: 26.9.2020, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Podopieczni placówek opiekuńczo- wychowawczych mogą korzystać z kompletu sprzętu do nauki zdalnej

Dodano: 5 miesięcy temu

Obowiązek nauki na odległości, wprowadzony przez resort edukacji w warunkach stanu epidemii,

Podopieczni placówek opiekuńczo- wychowawczych mogą korzystać z kompletu sprzętu do nauki zdalnej

zmusił uczniów oraz ich rodziny do szybkiego przestawienia się na wirtualne lekcje bez wychodzenia z domu. Od razu też dały znać o sobie braki sprzętowe u części rodzin. W rozwiązaniu problemu pomogli dyrektorzy szkół, wspomagani przez samorządy miasta i powiatu. Kłopoty z wystarczająca ilością dostępnego sprzętu stały się jeszcze bardziej widoczne w placówkach opiekuńczo- wychowawczych. Z pomocą podopiecznym pięciu placówek funkcjonujących w Stargardzie pospieszyły władze samorządowe, szkoły i prywatni sponsorzy.
 

Udało się dzięki temu zapewnić wychowankom komplet sprzętu, umożliwiający bez większych przeszkód udział w zajęciach za pośrednictwem internetu. Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Stargardzie dziękuje za nieoceniony wkład i wsparcie wszystkim, którzy dostarczyli niezbędne do nauki laptopy i tablety.
 

W ten sposób problemy z zapewnieniem odpowiedniej ilości sprzętu komputerowego, odpowiedniej do liczby dzieci w placówkach, należą już do przeszłości. Dzięki współpracy ze szkołami podległymi  Miastu Stargard i Powiatowi  Stargardzkiemu oraz prywatnym placówkom oświatowym, podopieczni mogą teraz na bieżąco realizować program nauczania.
 

Za pomoc i wsparcie dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych dziękuje gorąco Staroście Stargardzkiemu Iwonie Wiśniewskiej, Zastępcy Prezydenta Stargardu Ewie Sowie oraz dyrektorom: Zespołu Szkół Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 5,  Szkoły Podstawowej Specjalnej, Collegium Medycznego Medica oraz  Zespołu Szkół Prywatnych Nr 1, Grupy Szkół Niepublicznych i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.
 

W imieniu podopiecznych placówki opiekuńczo wychowawczej nr 3 przy ul. A. Mickiewicza, dyrektor COPOW dziękuje też posłowi Jarosławowi Rzepie oraz Stowarzyszeniu 4X4 za przekazanie sprzętu. Szybka reakcja na edukacyjne potrzeby potwierdziła po raz kolejny, że wychowankowie stargardzkich placówek mogą liczyć na rosnące grono swoich prawdziwych przyjaciół.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marcin Parzybut - "Cudze chwalicie .." Wernisaż w Bramie. Photos by Jan Rybaczuk