Dzisiaj jest: 26.5.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Stan epidemii: zawieszona nieodpłatna pomoc prawna- są jednak inne możliwości uzyskania porady

Dodano: 2 miesiące temu

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sprawiedliwości, wprowadzony w kraju stan epidemii wykluczył możliwość nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie stargardzkim,

Stan epidemii: zawieszona nieodpłatna pomoc prawna- są jednak inne możliwości uzyskania porady

świadczonej bezpośrednio w wyznaczonych punktach. Możliwość  wizyt interesantów została zawieszona do odwołania. W wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do internetu, osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej, korzystając z telefonu, może ustnie zgłosić wniosek o uzyskanie takiej pomocy.
 

Stan epidemii wymusił inną organizację usług w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej. Zamknięte do odwołania pozostają punkty, w których świadczono dotychczas usługi tego rodzaju. Poradnictwo prawne przeniosło się natomiast do internetu. 
 

Poradę prawną najłatwiej uzyskać, wypełniając wniosek wraz z oświadczeniem (do pobrania poniżej). Wykonany skan pisma należy później przesłać pod adres: http://stowarzyszenia@powiatstargardzki.pl wpisując w tytule: „Nieodpłatna pomoc prawna”. W informacji podajemy inicjały, tj. pierwsze litery naszego imienia i nazwiska. Jej integralną częścią jest skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego wniosku.
 

W wyjątkowej sytuacji, gdy dostęp do internetu nie jest możliwy, osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego, korzystając z telefonu może ustnie złożyć taki wniosek, co zostanie odpowiednio odnotowane przez osobę odbierającą tego rodzaju oświadczenie. Jest to możliwe pod numerami telefonów Biura Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Stargardzie: 91 480 49 19 lub 91 480 49 23, czynnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00. do 15.00.
 

Pracownicy biura odpowiadają również telefonicznie na szereg innych pytań, dotyczących nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego świadczonych w powiecie stargardzkim, zachęcając- jeśli  tylko to możliwe- do wykorzystywania elektronicznych narzędzi kontaktu.
 

Stosowny komunikat razem ze wzorem wniosków do wypełnienia, zainteresowani znajdą również na stronie BIP Powiatu Stargardzkiego.
 

Nowa wersja wniosku o zgłoszenie porady- do pobrania poniżej:

/pliki/powiatstargardzki/pliki/wniosek-zgloszenie-porady-na-odleglosc-nowa-wersja.docx

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolegiata. Photos by Jan Rybaczuk