Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie stopniowo przekształcany w szpital zakaźny monoprofilowy

Dodano: 3 miesiące temu

Pacjenci z intensywnej terapii są w trakcie przenoszenia do innych szpitali na terenie Szczecina.

Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie stopniowo przekształcany w szpital zakaźny monoprofilowy

Pacjenci z części reorganizowanych oddziałów (chorób wewnętrznych i diabetologii, intensywnej terapii, okulistyki, reumatologii) są przenoszeni do innych budynków na terenie szpitala wojewódzkiego. Pacjenci, których stan na to pozwala, są wypisywani do domu.
 

Do poniedziałku dzięki temu zostaną przygotowane dodatkowe łóżka w osobnych blokach, dedykowane jedynie pacjentom, którzy mogą w kolejnych dniach trafić do szpitala z koronawirusem. Łącznie do ich hospitalizacji przygotowanych zostanie 250 łóżek. W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, liczba łóżek może zostać zwiększona, a kolejne oddziały – przenoszone.
 

Dziś pierwsze testy wykonywane w szpitalu przy ul Arkońskiej w Szczecinie dały pozytywny wynik u jednej z hospitalizowanych osób – pacjentka (z pow. polickiego) jest w średnim wieku, razem z mężem przebywała we Włoszech. Pacjentka jest w dobrym stanie. Mąż pozostaje w kwarantannie domowej. Łącznie w szpitalu pozostaje 3 pacjentów z koronawirusem.

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA