Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Australijski podkoszowy wzmocni PGE Spójnię Stargard

Dodano: 4 lata temu Autor:

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje.

Trener Jacek Winnicki sięgnie po posiłki z Australii.

W poniedziałek PGE Spójnia Stargard zdradziła nazwisko nowego podkoszowego. Australijczyk Harry Froling dołączy do drużyny w połowie lutego. Wtedy sezon regularny zakończy liga australijska, w której obecnie gra. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem 21-latek zadebiutuje w Biało-Bordowych barwach 1 marca w niezwykle ważnym, wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław.

Stargardzianie bez nowego nabytku muszą jeszcze poradzić sobie w dwóch najbliższych spotkaniach - 31 stycznia z Treflem Sopot (godz. 17:45) i 8 lutego z GTK Gliwice (godz. 17:30). Później będą aż trzy tygodnie przerwy związane z turniejem o Suzuki Puchar Polski oraz okienkiem reprezentacyjnym. Koszykarz będzie miał trochę czasu żeby wdrożyć się w zespół.

Mierzący 211 cm center rozgrywa drugi sezon w Adelaide 36ers. W 2019 roku otrzymał nagrodę Debiutanta Roku (NBL Rookie of the Year 2019) i w tym samym roku próbował swoich sił w NBA prezentując swoje umiejętności dla Utah Jazz, Sacramento Kings, Washington Wizards i Philadelphia 76ers.

W poprzednim sezonie wystąpił w 28 meczach. W 15 minut zdobywał średnio po 7,9 punktu i 4,6 zbiórki. W tym sezonie rozegrał natomiast komplet 24 spotkań (14 minut, 7,2 punktu i 3,1 zbiórki). Harry Froling nie jest podkoszowym domina torem, ale w Energa Basket Lidze powinien dawać drużynie jeszcze więcej punktów i zbiórek. Ma dobre warunki fizyczne, ale jest przy tym mobilny. Może rozciągać grę i punktować również z dystansu.

Australijczyk pochodzi z Townsville. Jego aktualny zespół z bilansem 11-13 zajmuje siódme miejsce w NBL. Nic nie wskazuje żeby koszykarze Adelaide 36ers awansowali do play-offów, w których udział wezmą cztery drużyny. Ostatni mecz rozegrali oni w sobotę z Brisbane Bullets (porażka 99:108). Harry Froling w 16 minut zdobył 12 punktów. Trafił 4/12 prób z gry w tym 1/3 za trzy. Miał też sześć zbiórek (cztery w ataku).

Źródło foto zawodnika: profil fb PGE Spójnia Stargard