Dzisiaj jest: 13.7.2020, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

„Teatr Się Robi” w Książnicy Stargardzkiej

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

Książnica Stargardzka rozpoczęła realizację projektu „Teatr Się Robi” finansowanego ze Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

„Teatr Się Robi” w Książnicy Stargardzkiej
W czerwcu 2019 roku w Dziale Dziecięco - Młodzieżowym Książnicy Stargardzkiej, w drodze do Muzeum Sztuki Dziecka w Warszawie, zagościła wystawa teatralnych lalek, które pod okiem Barbary Drozd powstały w świetlicy Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Małkocinie. Do sierpnia stargardzianie mogli się spotkać oko w oko z Panem Kleksem, Pinokiem i jego ojcem, Plastusiem, Pszczółką Mają i jej przyjacielem Guciem i pięknymi księżniczkami.

Obecność bajkowych bohaterów w Książnicy Stargardzkiej zainspirowała jej wicedyrektora Marcina Rumińskiego do zgłoszenia projektu „Teatr Się Robi” w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Pomysł, którego ideą są nie tylko całoroczne, międzypokoleniowe warsztaty lalkarskie zwieńczone wspólnym przedstawieniem, ale również perspektywa powołania w naszym mieście teatru lalkowego na stałe, spodobał się mieszkańcom, którzy swoimi głosami przyczynili się do zdobycia funduszy na jego realizację.

Bibliotekarze nie mogąc się doczekać nowego roku, pierwsze warsztaty zorganizowali już w grudniu, uczestniczyły w nich dzieci w różnym wieku, ich rodzice i dziadkowie.
W sobotę 11 stycznia odbyły się pierwsze tegoroczne zajęcia warsztatowe, na których prace nad rozpoczętymi już głowami były kontynuowane. W sobotę rozpoczęto również prace nad głowami siedmiu krasnoludków, niezbędnych w grudniowym przedstawieniu.
Jeszcze w styczniu rozpoczną się prace nad kostiumami teatralnymi lalkowych aktorów. Szycie strojów będą nadzorowały instruktorki z Sekcji Rękodzieła Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Międzypokoleniowe warsztaty z lalkarstwa są adresowane do wszystkich stargardzian - dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się w Dziale Dziecięco – Młodzieżowym Książnicy Stargardzkiej w soboty o godzinie 12:00.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych lalkarze spotkają się czterokrotnie w godzinach 11:00 – 13:00.

Przygotowane w czasie warsztatów kukiełki, w grudniu zagrają w przedstawieniu „Bajkowy galimatias”. Zdobyte w czasie warsztatów umiejętności lalkarskie zostaną wykorzystane do przygotowania kolejnych postaci oraz scenografii dla realizowanych w powstałym teatrze przedstawień.

Harmonogram zajęć warsztatowych Książnica Stargardzka zamieszcza na swojej stronie internetowej, a relacje z postępu prac na profilu facebookowym.
My również będziemy śledzić postępy prac i zaglądać do teatru, który się robi.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Stal Rzeszów. GALERIA