Dzisiaj jest: 28.3.2020, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Do Piły dojedziemy ekspresówką

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla 108 km drogi S10 od Stargardu do Piły.

Do Piły dojedziemy ekspresówką
Inwestycja będzie mogła rozpocząć się w 2022 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie złożyła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi S10 Stargard-Piła. Po wydaniu przez RDOŚ decyzji środowiskowej rozpoczną się badania geologiczne i opracowywanie dokumentacji koncepcyjnej.

Droga S10 to jedyna droga ekspresowa na Pomorzu Zachodnim, która nie ma jeszcze decyzji środowiskowej, czyli określonego przebiegu. Droga połączy Szczecin, przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń z aglomeracją warszawską. Inwestor preferuje przebieg drogi na podstawie wariantu nr VII. Decyzja dotycząca wyboru konkretnego wariantu zależeć będzie od RDOŚ, który określi w decyzji środowiskowej wybrany przebieg i środowiskowe uwarunkowania realizacji drogi. Decyzja środowiskowa powinna być wydana w połowie przyszłego roku, ale dokładny termin będzie zależał od przebiegu postępowania administracyjnego. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na koncepcję programową wraz z badaniami podłoża. Na koniec 2021 r. inwestycja będzie gotowa do realizacji w systemie "Projektuj i buduj".

Nowa S10 będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Początek odcinka znajduje się w miejscowości Święte i dowiązany został do istniejącej obwodnicy Stargardu tuż za węzłem „Stargard Wschód”. Koniec trasy zaprojektowano na wysokości Zalewu Koszyckiego w miejscu przecięcia projektowanej drogi ekspresowej z droga krajową nr 11 (węzeł „Koszyce”).

Źródło foto: GDDKiA

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Bieg Tropem Wilczym 2020. GALERIA