Dzisiaj jest: 28.9.2020, imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Spotkanie z członkami Towarzystwa Walki z Kalectwem w Szczecinie

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

W czwartek, w siedzibie Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama” stargardzianie spotkali się z gośćmi ze Szczecina.

Spotkanie z członkami Towarzystwa Walki z Kalectwem w Szczecinie
Rozpoczynając spotkanie Piotr Niciejewski, Wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa mówił, że szczeciński oddział od 33 lat prowadzi rehabilitację przez twórczość.
Często wydaje się nam, że to twórczość drugiej kategorii, słabej jakości, dlatego wydaliśmy ten „Almanach” przybliżający prace naszych członków. – mówił Pan Prezes, prezentując wydaną przez oddział książkę.

Członkowie Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Szczecinie mogą się pochwalić wieloma talentami – malują, haftują, szydełkują, piszą wiersze, robią piękną biżuterię i frywolitki. W oddziale prowadzone są warsztaty, na których można się nauczyć nowych technik.

W czasie spotkania w Stargardzie Pani Krystyna Krońka zaprezentowała swoje rękodzieło, piękne frywolitkowe serwetki oraz biżuterię z koralików i zrobioną w technice mieszanej frywolitkowo – koralikowe.
Pani Krystyna robienia frywolitek nauczyła się na warsztatach zorganizowanych przez Towarzystwo Walki z Kalectwem w 1991 roku. Zapewnia, że rękodzieło pozwala ćwiczyć dłonie, umysł, koordynację i cierpliwość.

Oddział wydał również tomik wierszy Pana Stanisława Odwrota, który próbkę swojej twórczości zaprezentował w czasie spotkania. Pasją Pana Stanisława obok poezji są szachy, poeta opowiadał, że pisanie wierszy jest sposobem na wykorzystanie czasu twórczo i z pożytkiem dla innych oraz sposobem na ćwiczenie umysłu.
Wiersze Pana Stanisława poruszają bliskie mu tematy – szachy, przyroda, Szczecin.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy naszego miasta byli bardzo zainteresowani działalnością towarzystwa i twórczością gości. Spotkanie zakończyła ożywiona dyskusja oraz nawiązanie kontaktów, które już wkrótce zaowocują współpracą.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia - King Wilki Morskie. Photos by Jan Rybaczuk.