Dzisiaj jest: 8.5.2024, imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

"Legła Warszawa". Dramatyczna końcówka dla PGE Spójni Stargard

Dodano: 4 lata temu Autor:

Po sześciu porażkach z Legią Warszawa koszykarze PGE Spójni Stargard znaleźli sposób na drużynę ze stolicy.

Gospodarze odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie i odskoczyli sobotniemu przeciwnikowi na dwa punkty. W meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi również zdecydowały dwa punkty. Autorem kluczowego trafienia na 71:69 był Tomasz Śnieg. Rywale mogli jeszcze odpowiedzieć, ale mieli tylko dwie sekundy i pomylił się Michał Michalak. Najlepszy strzelec Legii zdobył 25 punktów. Miał też osiem asyst i aż siedem strat. Nie trafił jednak żadnego z czterech ostatnich rzutów (łącznie 8/16).

Koszykarsko to nie był wielki mecz. Z bardzo osłabioną Legią zmierzyła się PGE Spójnia, która też miała duże problemy. Na dłużej (sześć tygodni) wypadł z gry Piotr Pamuła. Kontuzji (oby niegroźnej) doznał też na piątkowym treningu Mateusz Kostrzewski. W takiej sytuacji trochę z konieczności zagrał Kacper Młynarski, który dopiero w poniedziałek miał rozpocząć treningi. Skrzydłowy trafił 1/8 rzutów, ale dołożył siedem zbiórek i przynajmniej przez kilkanaście minut odciążył kolegów. Tym bardziej, że szybko przewinienia złapał Darnell Jackson.

Legia wyraźnie dominowała w zbiórkach (41:28), ale popełniła za to 22 straty. PGE Spójnia miała 13 takich błędów, ale kilka w nerwowej końcówce. Początek należał jednak do naszej drużyny, która prowadziła 11:4 głównie dzięki świetnej obronie. Atak tego dnia nie był mocną stroną gospodarzy, ale także gości.

Legia po serii 12:1 wyszła na najwyższe swoje prowadzenie (16:12). Później jednak była już stroną goniącą. Do pierwszego przełamania wyniku mogło dojść w końcówce trzeciej kwarty. Tomasz Śnieg, Kacper Młynarski i Raymond Cowels III dali stargardzianom prowadzenie 55:43. Niestety na koniec tej części w bardzo trudnej sytuacji trafił Michalak.

Wszystko było jednak pod kontrolą. Legia się szarpała, ale z dystansu przymierzył Bartosz Bochno, a gdy punkty spod kosza dorzucił Peter Olisemeka było 64:52. Wtedy jednak zaczął się dramat. Głupie straty Biało-Bordowych przywróciły gości do gry. Sześć punktów z rzędu zdobył Filip Matczak w tym raz w dziwnej sytuacji, kiedy wydawało się, że rzut oddał już po gwizdku oznaczającym faul. Skończyło się akcją 2+1. Na szczęście decydujące punkty zdobywał Tomasz Śnieg. Rozgrywający rozkręcił się w drugiej połowie.

Po nerwowej końcówce kibice świętowali cenne i historyczne zwycięstwo. Stargardzianie nie wygrali z Legią żadnego z wcześniejszych sześciu spotkań. W sobotę ta seria przeszła do historii. "Legła, legła Warszawa" niosło się po stargardzkiej hali. Fani nie omieszkali też wypomnieć słabego w tym spotkaniu sędziowania.

Dla PGE Spójni najwięcej punktów zdobył Cowels - 16 (5/9 z gry). W pierwszej połowie dobrze grał również Jokubas Gintvainis, który uzyskał 10 oczek. Rozdał też łącznie siedem asyst (trzy po przerwie). Po siedem punktów i siedem zbiórek miał Peter Olisemeka. W jego przypadku zabrakło skuteczności z linii rzutów wolnych (1/5). W Legii oprócz Michalaka i świetnego w końcówce Matczaka wyróżnił się Milan Milovanović. Center zdobył 15 punktów (6/8 z gry) i miał 11 zbiórek.

Następny mecz PGE Spójnia rozegra w sobotę 7 grudnia w Bydgoszczy. O godz. 19:30 rywalem będzie Enea Astoria. Kolejny pojedynek w Stargardzie odbędzie się w środę 11 grudnia o 19:00. Tu doszło do zmiany terminu, bo pierwotnie mecz ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra planowano na 10 grudnia.

PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 71:69 (12:16, 23:15, 20:15, 16:23)

PGE Spójnia: Raymond Cowels III 16, Tomasz Śnieg 12, Tony Bishop 10, Jokubas Gintvainis 10, Darnell Jackson 7, Peter Olisemeka 7, Bartosz Bochno 3, Adam Brenk 3, Kacper Młynarski 3.

Legia: Michał Michalak 25, Milan Milovanović 15, Filip Matczak 13, Romaric Belemene 8, Drew Brandon 4, Michael Finke 2, Adam Linowski 2, Jakub Nizioł 0, Patryk Nowerski 0, Dawid Sączewski 0.