Dzisiaj jest: 4.6.2020, imieniny: Christy, Helgi, Karola

PLK wyremontuje 11 wiat peronowych w zachodniopomorskiem.

Dodano: 8 miesięcy temu Autor:

PKP PLK poprawi warunki podroży koleją na 11 stacjach kolejowych w naszym województwie.

PLK wyremontuje 11 wiat peronowych w zachodniopomorskiem.
Remont wiat będzie w sumie kosztował 650 tys. zł.

Do końca roku zaplanowano zakończenie wszystkich prac związanych z remontem 11 wiat na peronach kolejowych. Rozpoczęły się one w lipcu i są finansowane w całości ze środków własnych spółki. Dzięki prowadzonym pracom, perony stały się bardziej funkcjonalne. Została również poprawiona ich estetyka, a nowe oświetlenie zwiększy komfort podróżnych i poziom bezpieczeństwa na stacjach i przystankach.

Do tej pory remont zakończono w Złocieńcu, Warnowie, Recławiu, Lubiewie, Rąbinie i Dolnej Odrze. Obecnie remontowane są wiaty w Kołobrzegu, Wysokiej Kamieńskiej i Białuniu. Wkrótce rozpoczną się remonty w Ładzinie i Parłówku.

Na odnowienie czeka również stacja kolejowa w Stargardzie. Perony na dworcu zostaną podwyższone do 76 cm, otrzymają nową nawierzchnię, a pasażerowie będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej. Wymienione zostaną także kosze na śmieci i ławki. W ramach przebudowy powstanie tunel łączący dworzec kolejowy z Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Przeprowadzka Książnicy Stargardzkiej - GALERIA