Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

PGE Spójnia Stargard najlepsza w Poznaniu

Koszykarze PGE Spójni Stargard wygrali turniej w Poznaniu. W wyrównanym finale pokonali Timeout Polonię 1912 Leszno.

Nasz zespół wygrał 72:69. Stargardzianie wystąpili bez kontuzjowanego Kacpra Młynarskiego, który czeka na diagnozę. Zagrał natomiast Peter Olisemeka, który zdobył 10 punktów i miał kilkanaście zbiórek (szczegółowe statystyki nie były prowadzone).

Przez większość pierwszej kwarty przeważał I-ligowiec. Po 10 minutach 22:20 prowadziła jednak PGE Spójnia, bo znakomitą trójkę trafił Szymon Szmit. Plusem tego meczu było więcej minut dla młodych wychowanków.

W drugiej kwarcie Timeout Polonia miała nawet 10 oczek zaliczki po trafieniu Kamila Chanasa. Doświadczony koszykarz zdobył 18 punktów i był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Odnotujmy, że osiem punktów rzucił Hubert Pabian.

Po 20 minutach było 36:38. W trzeciej kwarcie inicjatywę przejęli nasi koszykarze, choć ich przewaga była niewielka. Ta część należała do Jokubasa Gintvainisa. Litwin zdobył wtedy 14 z 15 swoich punktów. Został najlepszym strzelcem PGE Spójni. To był jego najlepszy fragment w przedsezonowych sparingach. Takich spotkań musi być jednak zdecydowanie więcej.

Zwycięstwo do końca nie było pewne pomimo pięciu, a nawet sześciu punktów przewagi (69:63). Po trójce Chanasa zrobiło się 71:69, ale wynik rzutem wolnym ustalił Gintvainis.

PGE Spójnia Stargard rozegra w środę (11 września) w Zielonej Górze zamknięty sparing ze Stelmetem Enea BC. W sobotę i niedzielę natomiast w Stargardzie odbędzie się Memoriał Romana Wysockiego.

Trzecie miejsce w Poznaniu zajęli STK Czarni Słupsk, którzy wygrali z Biofarmem Basket 86:78. Dla gospodarzy dwa punkty rzucił Dawid Bręk, a dla gości 11 Wojciech Fraś.

Wyniki niedzielnych spotkań:

PGE Spójnia Stargard - Timeout Polonia 1912 Leszno 72:69 (22:20, 14:18, 20:15, 16:16)

PGE Spójnia: Gintvainis 15, Kostrzewski 12, Tuoyo 11, Olisemeka 10, Śnieg 10, Bochno 8, Brenk 3, Szmit 3, Górzyński 0, Huk 0, Pamuła 0.

Biofarm Basket Poznań - STK Czarni Słupsk 78:86 (16:13, 18:24, 14:30, 30:19)

Biofarm Basket: Flieger 22, Marek 16, Fatz 13, Mateusz Bręk 9, Struski 6, Kleszcz 3, Tomaszewski 3, Wiśniewski 3, Dawid Bręk 2, Rutkowski 1, Krajewski 0, Smorawiński 0.

STK Czarni: Małgorzaciak 25, Dutkiewicz 13, Fraś 11, Pełka 11, Kordalski 10, Długosz 8, Wyszkowski 5, Janiak 3, Jakubiak 0, Sprengel 0.