Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Barzkowice: największe dla branży targi w regionie rozpoczęte

Dodano: rok temu

Największe na Pomorzu Zachodnim targi „Agro Pomerania 2019” zainaugurowano w piątkowe przedpołudnie na głównej scenie w Barzkowicach.

Barzkowice: największe dla branży targi w regionie rozpoczęte
To już XXXII edycja targów, organizowanych staraniem Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Dla odwiedzających przygotowano ofertę kilkuset wystawców. Targi rozpoczęte  w piątek 06. września potrwają do niedzieli. Szykuje się zatem weekend w Barzkowicach pełen atrakcji- nie tylko dla przedstawicieli branży rolnej.

Uwagę odwiedzających przykuwa przede wszystkim bogata ekspozycja ciężkich maszyn rolniczych: najnowocześniejszych ciągników, kombajnów oraz maszyn do uprawy ziemi i siewu. Na miejscu hodowcy i rolnicy będą mogli skorzystać m.in. z fachowych porad  przedstawicieli firm, banków oraz instytucji wspierających na co dzień branżę rolną.

Na  miłośników krzewów i roślin czekają z kolei stoiska z sadzonkami krzewów ozdobnych. Podziwiać również można kolekcję jesiennych warzyw i kwiatów. Miłośników mocniejszych wrażeń organizatorzy  zapraszają do sektora przy targowej stodole. Prezentowane są tu ptaki ozdobne oraz wszelkie odmiany drobiu, zwierzęta futerkowe i okazy wagi ciężkiej: bydło mleczne i mięsne eksponowane przy okazji wystawy hodowlanej. Dużą radość wzbudzi również specjalnie przygotowana ekspozycja alpak oraz pokazy dogoterapii.

W ramach kolejnej edycji barzkowickich targów zadbano także o podniebienie gości. Czeka na nich specjalna „Aleja zachodniopomorskich przysmaków”. Można tu skosztować potrawy wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Kulminacyjnym punktem targów w Barzkowicach okażą się uroczystości dożynkowe, które rozpocznie w niedzielę dziękczynna Msza Św. za zebrane plony.

Patronat nad tegoroczną edycją targów „Agro- Pomerania 2019” w Barzkowicach objęła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. W specjalnym przesłaniu Starosta przekazała organizatorom, gościom i wystawcom życzenia owocnych spotkań, udanych transakcji oraz chwil wytchnienia po niełatwym sezonie na polach regionu, które już po raz kolejny dotykają konsekwencje rekordowej fali upałów.
Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Górnik Łęczna. GALERIA