Dzisiaj jest: 17.2.2020, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Nowy rok szkolny: nie będzie nauki na dwie zmiany

Dodano: 6 miesięcy temu

To jedna z ważniejszych informacji przed rozpoczynającym się nowym rokiem w szkołach ponadpodstawowych i zespołach szkół, prowadzonych przez Powiat Stargardzki.

Nowy rok szkolny: nie będzie nauki na dwie zmiany

Mimo konieczności przyjęcia podwójnych roczników klas pierwszych, dyrektorom sześciu placówek udało się organizacyjnie uniknąć podziału nauki na dwie zmiany. Zajęcia lekcyjne w liceach będą więc trwały  od godz. 8.00. do 15.00., natomiast w technikach- od 7.30. do 16.00.
 

Organizacyjnie i logistycznie zdołano to osiągnąć, mimo że naukę w klasach pierwszych rozpocznie o 1009 osób więcej niż w poprzednim roku szkolnym. Pierwszy Dzwonek zabrzmi ogółem dla 4288 uczniów placówek szkolnictwa ponadpodstawowego- łącznie ze Szkołą Podstawową Specjalną.
 

Po przeprowadzeniu naboru podwójnych roczników, łącznie z rekrutacją uzupełniającą, w klasach pierwszych rok szkolny 2019/20 rozpocznie 2049 uczniów- o połowę więcej niż dotychczas (w ubiegłym roku 1022 osoby). W ramach naboru przyjęto więc 1050 absolwentów szkół podstawowych i 999 uczniów zlikwidowanych gimnazjów. Z tego grona naukę w pierwszych klasach liceów rozpocznie 697 osób, natomiast w technikach i szkołach branżowych- 1352 pierwszoklasistów.
 

Prowadzona przez Powiat Stargardzki Szkoła Podstawowa Specjalna do klasy pierwszej przyjęła zaś 12 osób. Zajęcia wczesnego wspomagania obejmą grono 63 dzieci. Ogółem w stargardzkiej placówce przy Wita Stwosza nowy rok szkolny rozpocznie 141 uczniów.
 

 Perspektywa przyjęcia podwójnych roczników wiązała się również z koniecznością utworzenia dodatkowych etatów, a także przesunięć nauczycieli w poszczególnych placówkach. Po wprowadzonych zmianach, w szkołach i placówkach prowadzonych  przez Powiat Stargardzki, codzienną pracę rozpocznie 429 nauczycieli, zatrudnionych w pełnym wymiarze pracy. Grono 48 osób zatrudniono z kolei w niepełnym wymiarze godzin. Łącznie w sześciu placówkach przyjęto 42 nowych nauczycieli. Nowe etaty mają zapewnić ciągłość nauczania, w warunkach funkcjonowania dwóch odrębnych podstaw programowych dla klas pierwszych.
 

Oficjalna, miejsko- powiatowa inauguracja roku szkolnego  nastąpi w poniedziałek, 2 września o godz. 11.00. Miejscem uroczystego rozpoczęcia nowego roku nauki będzie tym razem II Liceum Ogólnokształcące, świętujące jubileusz 30. rocznicy działalności.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Kolędy w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną. GALERIA